Anketa HN a IHNED.cz: TOP 25 žen českého byznysu 2012

Hospodářské noviny vyhlásily anketu TOP 25 nejvýznamnějších žen českého byznysu již osmým rokem. Podruhé odborná porota vybrala i prvních TOP 5 žen veřejné sféry. A stejně jako loni sestavili svůj žebříček také čtenáři IHNED.cz. Absolutní novinkou jsou oborové žebříčky.

Přinášíme výsledky ankety TOP 25 žen českého byznysu 2012, kterou vyhlašují Hospodářské noviny a zpravodajský portál IHNED.cz. Partnerem projektu byla letos společnost Mazars. Na slavnostním galavečeru v Kaiserštejnském paláci v Praze byly 28. listopadu vyhlášeny tyto žebříčky:

* TOP 25 žen českého byznysu (hlavní žebříček). Královnou českého byznysu se stala Libuše Šmuclerová, která od roku 2007 vládne vydavatelství Ringier v Česku (od roku 2010 Ringier Axel Springer ČR).
* Skokanka roku, kterou se stala Kateřina Jirásková, která bude od ledna dohlížet na finance celé skupiny PPF.
* Oborové žebříčky (novinka ročníku 2012) - výsledky najdete ZDE.

* TOP 5 žen veřejné sféry (2. ročník)
* TOP 25 žen českého byznysu podle hlasování veřejnosti (čtenářská anketa)

Do síně slávy vstoupila letos bronzová dáma českého byznysu Magdalena Souček, vedoucí partnerka pro střední a jihovýchodní Evropu ve společnosti Ernst & Young. Porotci také určili pětici nejvýznamnějších žen veřejné sféry. 

TOP 5 ŽEN VEŘEJNÉ SFÉRY 2012

  1. Lenka Bradáčová
  2. Meda Mládková
  3. Blanka Říhová
  4. Dana Drábová
  5. Miroslava Němcová

Od 23. října do 2. listopadu jste se mohli podílet na sestavování čtenářského pořadí TOP 25 žen českého byznysu 2012. Vybírat jste mohli ze 79 kandidátek, které v deseti oborových žebříčcích vybrala odborná porota ankety HN a zpravodajského portálu IHNED.cz. na základě čtenářských i odborných nominací. Pro srovnání přinášíme žebříčky hlasování poroty a čtenářů IHNED.cz.

Autorka: Petra Horáková, petra.horakova@economia.cz

Výsledky hlasování odborné poroty

1.
Libuše Šmuclerová
jméno:
Libuše Šmuclerová

funkce:
generální ředitelka společnosti Ringier Axel Springer CZ (oborový žebříček: Telekomunikace a média)
Šéfka společnosti Ringier, jednoho z největších vydavatelství v zemi, má na starost i vedení podniku Axel Springer Praha. Z těchto dvou společností se loni oficiálně stala jedna a i v rámci ní patří česká pobočka mezi nejúspěšnější. Vydává tituly, jako jsou Blesk, Aha! nebo Reflex. Od loňského roku Libuše Šmuclerová odpovídá také za firemní tiskárny v Praze a Ostravě, které dosud fungovaly nezávisle. Podle těch, kdo její práci znají, je jednou z nejpevnějších a výkonově orientovaných manažerek v Česku. Vystudovaná novinářka pracovala jedenáct let v TV Nova, kde zastávala funkci programové a výkonné ředitelky. Byla také jednatelkou společnosti CET 21. Po svém odchodu z televize šéfovala klinice Asklepion, kterou založila v roce 2004 s manželem Romanem Šmuclerem. Ráda cestuje a jezdí na kole.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
2.
Renáta Mrázová
jméno:
Renáta Mrázová

funkce:
generální ředitelka ING Pojišťovny ČR/SR (oborový žebříček: Finance)
Loni se stala první Češkou na pozici generální ředitelky ING Pojišťovny, na níž nahradila jinou ženu – Australanku Alexis George. Povýšila z funkce finanční ředitelky společnosti, kterou zastávala nadvakrát, od roku 2000 a 2009. Během krátkého přerušení kariéry v ING se věnovala vlastnímu byznysu a stála u zrodu Direct Pojišťovny, kde působila v letech 2006 až 2007 jako generální ředitelka a předsedkyně představenstva. Mrázová je také členkou prezidia České asociace pojišťoven a angažuje se v projektech, které podporují zastoupení žen v manažerských pozicích. Vystudovala obor hospodářská politika a obchodní podnikání na VŠE v Praze. Ráda cestuje, jezdí na bruslích a maluje a zajímá se o historii umění.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
3.
Magdalena Souček
jméno:
Magdalena Souček

funkce:
vedoucí partnerka pro střední a jihovýchodní Evropu společnosti Ernst & Young (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Jen málo žen v Česku buduje svou kariéru tak cílevědomě a konzistentně jako Magdalena Souček. Stálice ankety 25 žen českého byznysu se loni stala šéfkou Ernst & Young pro region střední a jihovýchodní Evropy. Není tedy už jen vedoucí partnerkou pro Českou republiku, ale také například pro Slovensko, Maďarsko a Srbsko. Profesní kariéru začínala jako dítě českých emigrantů v americkém Bostonu coby auditorka, po roce 1990 přesídlila do Prahy. Pro mezinárodní poradenskou společnost Ernst & Young pracuje už deset let. V letech 2006 až 2008 byla prezidentkou Americké obchodní komory v Česku, dnes zde působí jako členka řídícího výboru. Má dospívající dceru, ráda lyžuje a zajímá se o vinařství.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
4.
Taťána le Moigne
jméno:
Taťána le Moigne

funkce:
ředitelka Google ČR (oborový žebříček: IT a technologie)
Českou pobočku Googlu zakládala jako jediný zaměstnanec v roce 2006. V této době nabízel Google čtyři služby v češtině a dosahoval 17 procent podílu ve vyhledávání. V současnosti má české zastoupení 25 zaměstnanců a s lokálním vyhledávačem Seznam se letos staly vyrovnanými partnery. Le Moigne pracovala po absolutoriu VŠE ve společnosti Abakus Distribution a Digital Equipment (dnešní HP). Deset let strávila ve společnosti Microsoft v Česku, Německu a ve Velké Británii. Před nástupem do Googlu vedla vlastní konzultační firmu. Mimo svět informačních technologií, v němž pracuje přes dvě desetiletí, je autorkou dětských vzdělávacích her. Loni le Moigne anketu TOP 25 žen českého byznysu vyhrála.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
5.
Sonia Slavtcheva
jméno:
Sonia Slavtcheva

funkce:
finanční ředitelka celosvětové skupiny Home Credit (oborový žebříček: Finance)
Čtyři roky řídí z pozice finanční ředitelky skupiny Home Credit finanční aktivity skupiny v osmi zemích na východ od České republiky od Ruska až po Vietnam a Čínu. Na konci roku ale v této pozici končí a zatím nechce prozradit, kam se posune dál. Jedno ví ale jistě: první dva měsíce v roce 2013 stráví se svým manželem cestováním po Austrálii, prostě si udělá výjimečné dva měsíce prázdnin. Před příchodem do Home Creditu pracovala Slavtcheva deset let ve skupině General Electric, kde se vypracovala z pozice controller české pobočky GE Capital až na finanční ředitelku GE Real Estate pro region střední a východní Evropy. Za svého působení ve skupině GE pracovala necelé tři roky v USA na pozici vice-prezidentky Treasury pro Severní a Jižní Ameriku v divizi GE Money. Své první zkušenosti z oblasti účetnictví získávala ve firmách Douwe Egberts a TOS Varnsdorf. Má dospělého syna, který se letos v USA oženil.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
6.
Petra Procházková
jméno:
Petra Procházková

funkce:
finanční ředitelka společnosti Agrofert Holding (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Přes čtyři roky je Petra Procházková finanční ředitelkou společnosti Agrofert. Vystudovala přitom Vysokou školu chemicko-technologickou, obor automatizované systémy řízení, a s čísly nechtěla mít dlouho nic společného. Svou profesní kariéru začínala jako programátorka v krajské správě sboru požární ochrany, kde po třech letech musela přejít na odbor ekonomiky. I když změnila zaměstnání, u ekonomiky a financí už zůstala. V roce 1993 nastoupila do zahraniční obchodní společnosti, kde se brzy stala vedoucí ekonomického úseku, a o pět let později začala pracovat pro Agrofert. V něm dnes působí i jako předsedkyně dozorčí rady. K odpočinku jí pomáhá fyzická aktivita, má ráda domácí práce, sport a cestování.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
7.
Kateřina Jirásková
jméno:
Kateřina Jirásková

funkce:
generální ředitelka Generali PPF Asset Management (oborový žebříček: Finance)
Kariéru odstartovala po absolvování VŠE jako obchodník s dluhopisy ve společnosti Conseq, do skupiny PPF nastoupila v roce 2000 na pozici portfolio manažera. V posledních osmi letech řídila Generali PPF Asset Management - do konce letošního září spravovala jedno z největších portfolií ve střední a východní Evropě, jehož hodnota se v pololetí roku 2012 vyšplhala na 209 miliard korun. Odpovídala rovněž za výkonnost investic 27 firem Generali PPF Holdingu ve 14 zemích, jejichž aktiva dosahují 15 miliard eur. V lednu příštího roku se stane finanční ředitelkou skupiny PPF.
Kateřina Jirásková je matkou devítiměsičního syna Daniela a šestiletého Davida. Ráda čte, většinou v noci. Se starším synem jezdí na kole a kolečkových bruslích, o dovolené šnorchlují.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
8.
Martina Blahová
jméno:
Martina Blahová

funkce:
generální ředitelka Student Agency (oborový žebříček: Doprava a logistika)
Ve svých čtyřiatřiceti letech má pod palcem úspěšnou firmu zahrnující řadu činností od prodeje letenek, zájezdů, studijních pobytů, provoz autobusových linek a nově i vlaků RegioJet. Vystudovala Střední zdravotní školu, studia na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity nedokončila. Dva roky strávila v USA na studijně-pracovním pobytu, po návratu působila v Dušek Tours, později vedla moravské pobočky německé cestovní kanceláře Neckermann. V roce 2009 začala řídit firmu Orbix, sesterskou společnost Student Agency, která se specializuje na služební cesty pro firemní klientelu. O rok později se stala generální ředitelkou celé Student Agency. Je svobodná, mezi koníčky patří práce, cestování a squash.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
9.
Simona Sokolová
jméno:
Simona Sokolová

funkce:
generální ředitelka společností Olma a Profrost (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Generální ředitelkou jedné z největších tuzemských mlékáren Olma byla jmenována koncem roku 2008. Zároveň již sedmým rokem řídí společnost Profrost, významného výrobce hluboce zamraženého předpečeného pečiva, která od roku 2010 patří také do skupiny Agrofert Holding. Svou profesní kariéru v potravinářství začínala jako vedoucí prodeje pro Moravu a poté pro ČR v Mlékárně Kunín, pracovala na pozici obchodní ředitelky potravinářské firmy Semix Pluso, od roku 2002 do roku 2006 působila jako výkonná ředitelka firmy Delta Frozen Products. Ve svém volném čase se věnuje zahradničení a pěstování bonsají.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
10.
Klára Starková
jméno:
Klára Starková

funkce:
členka vedení Generali PPF Holding (oborový žebříček: Finance)
Vystudovala Vídeňskou ekonomickou univerzitu, obor ekonomie obchodu a business administration. Titul MBA získala na US Business School v Praze. Před nástupem do Generali PPF Holdingu pracovala jedenáct let v poradenské společnosti McKinsey & Company, kde začala jako analytik a později byla zvolena partnerkou. Od roku 2007 je členkou výkonného výboru Generali PPF Holdingu, kde je odpovědná za aktivity holdingu v Polsku a na Slovensku, řídí také lidské zdroje a má na starosti rozvoj organizace. Stejně jako jsou velké cíle v její profesi, jsou „velké“ i její koníčky. Má kapitánské zkoušky na jachtu na moři, absolvovala kurz potápění v Egyptě. Tyto sporty ale musí počkat, až jí povyrostou děti a budou je dělat společně s ní. Zatím společně lyžují.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
11.
Jaroslava Haid-Járková
jméno:
Jaroslava Haid-Járková

funkce:
generální ředitelka společnosti Henkel ČR (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Funkci šéfky české pobočky společnosti Henkel převzala Haid-Járková před 4 lety. Na pozici generální ředitelky se vrátila v září loňského roku po mateřské dovolené. Před svým jmenováním získávala 10 let zkušenosti v rámci firemního programu Job Rotation v zahraničí. Zkušenosti sbírala v Henkelu ve Vídni, Düsseldorfu či Záhřebu. Mezi její záliby patří jízda na kolečkových bruslích, pilates a zumba. Má ráda hudbu a volné chvíle nejraději tráví s rodinou a přáteli.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
12.
Vladimíra Glatzová
jméno:
Vladimíra Glatzová

funkce:
zakládající partnerka Glatzová & Co. (oborový žebříček: Právní služby)
Její renomovaná právnická kancelář Glatzová & Co. funguje úspěšně již 18 let. V posledních letech ji mezinárodní ratingové agentury stabilně hodnotí jako nejlepší českou advokátní kancelář. Glatzová je členkou představenstva České advokátní komory a zástupcem Česka v Radě Evropského fóra v Mezinárodním sdružení advokátů. Věnuje se charitě, zejména podpoře dětí bez zázemí, spolupracuje s Nadačním fondem proti korupci Karla Janečka. Ráda cestuje, hraje divadlo a jejím heslem je: Všechno jde, když se chce. Její názory si můžete přečíst na webu IHNED.cz v sekci HNDialog, kde má svůj vlastní blog.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
13.
Michaela Chaloupková
jméno:
Michaela Chaloupková

funkce:
členka představenstva a ředitelka divize nákup společnosti ČEZ (oborový žebříček: Energetika a těžba nerostných surovin)
Ve společnosti ČEZ řídí právnička Michaela Chaloupková od počátku letošního roku divizi nákup. Je navíc jedinou ženou ve vedení největší české energetické společnosti, v představenstvu zasedla loni na podzim. Sama o sobě v rozhovoru pro HN řekla, že největší výzvou je pro ni tendr na Temelín. V divizi nákup působí od začátku své kariéry v ČEZ. Když do firmy před osmi lety nastupovala na pozici obchodní referentky, byla to vlastně nejnižší nákupní pozice, která v divizi je. Postupem času poctivě absolvovala v hierarchii firmy cestu nahoru. Je vdaná, má dvouletého syna. Za odpočinek považuje vaření a vypnout dokáže, když si vyrazí zaběhat do lesa.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
14.
Marta Guthová
jméno:
Marta Guthová

funkce:
vrchní ředitelka pro centrální nákup, obchod a marketing a členka představenstva společnosti Český Aeroholding (oborový žebříček: Doprava a logistika)
Kariéru ve společnosti Letiště Praha zahájila v dubnu roce 2006 jako ředitelka komerčních aktivit. Následující rok se stala výkonnou ředitelkou pro neletecký obchod a služby a na začátku roku 2009 byla jmenována vrchní ředitelkou pro neletecký obchod, provoz a nákup. Od března roku 2011 je členkou představenstva akciové společnosti Český aeroholding, což je holdingová struktura, která zastřešuje Letiště Praha, České aerolinie a jejich dceřiné společnosti. Před nástupem do společnosti Letiště Praha pracovala 13 let pro anglickou investiční skupinu Flow East, kde zastávala od roku 1999 i funkci členky představenstva. Je absolventkou Open University ve Velké Británii. Je zakládající členkou Women in Business v rámci organizace International Business Forum. Volný čas nejraději tráví se svou rodinou, letos se jí narodil syn. Baví ji cestování, v zimě hlavně hory a lyžování.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
15.
Zuzana Ceralová-Petrofová
jméno:
Zuzana Ceralová-Petrofová

funkce:
jednatelka a prezidentka firmy Petrof (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Je majitelkou firmy, která už od roku 1864 vyrábí piana a klavíry světové úrovně. Komunisté firmu v roce 1948 zabavili. Rodina Petrofů ji získala zpět až po 43 letech, v roce 1991. Zuzana Ceralová-Petrofová společnost převzala v roce 2004, když se stala výkonnou ředitelkou a jednatelkou. Loni se stala prezidentkou firmy. V roce 2005 byla jmenována prezidentkou Evropské konfederace výrobců hudebních nástrojů, kterou vedla dva roky, a nyní je její členkou. Od roku 2003 je také prezidentkou Asociace výrobců hudebních nástrojů. Ceralová-Petrofová absolvovala Farmaceutickou fakultu UK v Hradci Králové. Je vdaná, má osmnáctiletou dceru Annu a osmiměsičního syna Antonína.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
16.
Eva Štěpánková
jméno:
Eva Štěpánková

funkce:
majitelka české firmy Ryor (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Zakladatelka, majitelka a současně ředitelka české kosmetické firmy Ryor dodává své výrobky na český i zahraničí trh už dvacet let. Tehdy začala podnikat jako matka samoživitelka s malou dcerou a vstupním kapitálem 30 tisíc korun. Předtím téměř dvacet let šéfovala výrobě kosmetických přípravků v pražském Ústavu lékařské kosmetiky. Oslavy výročí založení Ryoru se podle ní nesou v pracovním duchu, ale ona je spokojená. Značka se prodává v 16 zemích světa (například v Austrálii, Maďarsku nebo USA) a letos se jí podařilo inovovat obaly pěti řad výrobků. Eva Štěpánková je držitelkou řady prestižních ocenění a její velkou zálibou je její pes.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
17.
Monika Horníková
jméno:
Monika Horníková

funkce:
viceprezidentka a generální ředitelka GlaxoSmithKline (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Od roku 2007 vede českou pobočku farmaceutické divize GlaxoSmithKline. Před příjezdem do České republiky vedla pobočky GSK na Slovensku a v Pobaltí. Ve skupině GSK pracuje Horníková od roku 2001, ve farmacii se pohybuje již 19 let. Kromě vedení pobočky je odpovědná za vedení onkologické divize společnosti pro střední a východní Evropu. Od roku 2011 je předsedkyní Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP), která na českém trhu sdružuje 32 farmaceutických firem s vlastním výzkumem a vývojem léků. Ve volném čase se věnuje společenskému tanci. S manželem začátkem devadesátých let obhájila titul mistrů Slovenska ve standardních tancích a předtím i titul mistrů České republiky v deseti tancích.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
18.
Hana Machačová
jméno:
Hana Machačová

funkce:
členka představenstva pojišťovny Kooperativa (oborový žebříček: Finance)
Vystudovaná právnička pracuje v Kooperativě od roku 1995. Postupně působila ve funkci obchodní ředitelky agentury Střední Čechy, v roce 1998 se stala ředitelkou této agentury. V roce 2000 byla jmenována členkou představenstva pojišťovny Kooperativa, odpovídá za resort obchodu. Od letošního dubna je také náměstkyní generálního ředitele. Zároveň je předsedkyní výkonného výboru sekce obchodu v České asociaci pojišťoven a členkou Klubu manažerek České manažerské asociace. Původně chtěla být malířkou a plánovala studium na UMPRUM, nastoupila ale do státní správy a malování se začala věnovat jako svému koníčku, který jí vydržel dodnes. Státní správa ji brzy přestala bavit, a tak v roce 1984 nastoupila do České státní pojišťovny, kde se stala vedoucí odboru. Má jednoho syna a ráda lyžuje.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
19.
Andrea Ferancová-Bartoňová
jméno:
Andrea Ferancová-Bartoňová

funkce:
partnerka společnosti Wood & Co. (oborový žebříček: Finance)
Už šestnáct let pracuje pro českou pobočku Wood & Company, která dnes obchoduje na akciových trzích v Praze, Varšavě, Frankfurtu a například i v Dubaji. Dnes Andrea Ferancová šéfuje kapitálovým obchodům. Ona i její společníci postupně rozšířili aktivity společnosti do devíti zemí střední a jihovýchodní Evropy a v současnosti se jim daří výrazně zvyšovat podíl na polském, maďarském a rumunském kapitálovém trhu. Snaží se dále rozvíjet firmu a vyrovnat se s nástrahami finančních krizí, které její byznys zásadně ovlivňují. Přitom se stará o dvě malé děti, kvůli nimž práci pro firmu prakticky nepřerušila, a působí například ve správní radě pro Nadaci Charty 77.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
20.
Karolína Topolová
jméno:
Karolína Topolová

funkce:
generální ředitelka AAA auto (oborový žebříček: Obchod a služby)
Od července 2012 je generální ředitelkou skupiny AAA Auto, která v regionu střední Evropy ročně prodá cca 50 000 ojetých automobilů. Svou pracovní kariéru zahájila v pražském hotelu Prague Hilton Atrium jako programová manažerka, v roce 1998 založila call centrum v AAA Auto. V roce 2006 postoupila na funkci Group HR and Call Centre Director, o rok později se stala viceprezidentkou společnosti a podílela se na vstupu firmy na pražskou a budapešťskou burzu cenných papírů. V roce 2010 získala magisterský titul na Univerzitě J. A. Komenského v oboru andragogika. Do jmenování generální ředitelkou společnosti pracovala jako Deputy CEO a Chief Operations Officer a řídila divize prodeje, finančních a pojišťovacích služeb, call centra, personalistiky, IT a externí komunikace.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
21.
Eva Jiřičná
jméno:
Eva Jiřičná

funkce:
ředitelka soukromé architektonické kanceláře (oborový žebříček: Reality, development a stavební společnosti)
Ve světě je uznávanou architektkou, za celoživotní dílo získala Řád britského impéria. Narodila se ve Zlíně, architekturu vystudovala v hlavním městě. V srpnu 1968 odjela na stáž do Londýna, vrátila se až po sametové revoluci, protože jí úřady zrušily výjezdní doložku. Loni dokončila Kulturní a univerzitní centrum ve Zlíně, v Praze projektovala například konstrukci oranžerie na Pražském hradě nebo interiéry Tančícího domu. V Londýně nese její rukopis stanice metra Canada Water nebo přestavba vstupu a recepce Victoria & Albert muzea. Vede architektonické studio AI Design v Praze, v Londýně je majitelkou kanceláře Eva Jiricna Architects. V květnu 2011 obdržela čestný doktorát Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
22.
Martina Grygar Březinová
jméno:
Martina Grygar Březinová

funkce:
generální řediltelka Sodexo – Řešení pro motivaci (oborový žebříček: Obchod a služby)
Generální ředitelkou v Sodexo – Řešení pro motivaci pro Českou i Slovenskou republiku se stala před dvěma lety. Před svým povýšením byla finanční ředitelkou společnosti, podílela se na tvorbě její strategie a řídila veškeré finanční operace. Před příchodem do Sodexa v roce 2006 pracovala ve společnostech Eurotel Praha (dnes Telefónica O2 Czech Republic) a Sodexo Pass Česká republika nebo PricewaterhouseCoopers Audit. Ostravská rodačka je absolventkou Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity v Karviné a složila zkoušky Sdružení autorizovaných účetních znalců (ACCA). Letos v létě se provdala a brzy očekává narození prvního potomka. V soukromí má Březinová dva velké koníčky – vaření a cestování. Miluje kuchyni jižní Francie a Kanady, kam jezdí za svými přáteli.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
23.
Katarína Navrátilová
jméno:
Katarína Navrátilová

funkce:
generální ředitelka sítě Žabka (oborový žebříček: Obchod a služby)
Generální ředitelkou franšízingové sítě obchodů Žabka se stala letos v létě, předtím působila na pozici obchodní ředitelky této maloobchodní sítě. Ve společnosti Tesco pracuje již dvanáct let. V roce 2000 začínala v bratislavské centrále Tesco SR v oddělení čerstvých potravin, postupně prošla pozicemi nákupčí a manažer kategorie v segmentu masa a drůbeže. Po přechodu do Prahy pokračovala v nastoupené kariéře manažera oddělení drogerie a kosmetiky pro Českou i Slovenskou republiku a pak manažera čerstvých potravin, kde byla odpovědná za vytváření nákupní strategie tohoto segmentu. Navrátilová vystudovala Ekonomickou univerzitu v Bratislavě. Ve volném čase ráda cestuje, baví ji lyžování a poslech dobré muziky.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
24.
Jane Townsend
jméno:
Jane Townsend

funkce:
regionální řídící partnerka právních praxí Allen & Overy (oborový žebříček: Právní služby)
Regionální řídící partnerka právních praxí Allen & Overy ve střední a východní Evropě byla v květnu 2010 zvolena do celosvětové rady Allen & Overy. Pracovala na mnoha akvizicích, prodejích, reorganizacích a společných podnicích pro veřejně obchodované i neobchodované společnosti a také na primárních emisích akcií a jiných emisích kapitálových cenných papírů. V České republice pracovala například pro společnost Česká rafinérská a měla
na starost prodej pražské burzy do Vídně. Klienti chválí její schopnosti při poskytování služeb klientům a její podnikatelský přístup. Publikace Chambers 2012 o ní píše: „Dobře zná a má na paměti nejen právní, ale také praktické a taktické aspekty transakce.“
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
25.
Dagmar Dubecká
jméno:
Dagmar Dubecká

funkce:
řídící partnerka a jednatelka advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (oborový žebříček: Právní služby)
Dagmar Dubecká je řídící partnerka a jednatelka advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík, která patří mezi nejúspěšnější tuzemské advokátní kanceláře. Mimo jiné kancelář získala letos v Amsterdamu už podruhé ocenění Nejlepší národní právní firma v Česku od prestižní londýnské ratingové společnosti Chambers & Partners. Dagmar Dubecká se specializuje především na poradenství v oblastech fúzí a akvizic, restrukturalizací, práva obchodních společností, soutěžního práva a závazkového práva. Její odbornost a zkušenosti příznivě hodnotí zahraniční právní ratingové publikace, například Legal500 ji a Martina Šolce, jednoho ze zakládajících partnerů kanceláře, označil za „dva z nejlepších M&A právníků v Česku“. Dubecká je členkou České advokátní komory (ČAK), kde zasedá v kárné komisi, a je také členkou Sekce pro právo EU, mezinárodní právo a mezinárodní vztahy. Je také zástupkyní ČAK v Mezinárodní advokátní komoře (IBA). Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, na níž absolvovala i postgraduální doktorské studium. Mezi její koníčky patří golf, lyžování, současná i klasická hudba a cestování.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
26.
Lenka Bradáčová
jméno:
Lenka Bradáčová

funkce:
šéfka Vrchního státního zastupitelství v Praze a prezidentka Unie státních zástupců ČR
Šéfkou Vrchního zastupitelství v Praze je Lenka Bradáčová od konce července. Za velkého mediálního zájmu nahradila na jedné z nejsledovanějších justičních pozic kritizovaného Vlastimila Rampulu. Devětatřicetiletá právnička dohlíží na nejsledovanější kauzy v Česku – dozorovala mimo jiné první fázi stíhání bývalého hejtmana Davida Ratha. Bradáčová se narodila v Roudnici nad Labem, kde také vystudovala gymnázium. Po absolvování pražské právnické fakulty začala kariéru státní zástupkyně v Litoměřicích. V roce 2003 odešla do Ústí nad Labem, kde nastoupila na pozici náměstkyně krajského státního zástupce. Na starosti tam měla mimo jiné nedávný případ zastřelení romského útočníka v Tanvaldu či vraždu Honzíka Rokose, kterého zabila vlastní matka s přítelem.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
27.
Meda Mládková
jméno:
Meda Mládková

funkce:
mecenáška umění
Nejvýznamnější stopou Medy Mládkové v dnešní Praze je Museum Kampa. Projekt umístěný v budově Sovových mlýnů na břehu Vltavy vznikl v roce 2003 právě z iniciativy této mecenášky a sběratelky umění. Věnovala mu své cenné sbírky českých i evropských umělců – například kolekci malíře Františka Kupky. Meda Mládková se narodila v Zákupech, její maminka byla Němka, otec český vlastenec. Po válce odešla do Švýcarska, kde vystudovala ekonomii. Po komunistickém puči v roce 1948 se rozhodla zůstat v exilu. Mládková později na pařížské Sorboně vystudovala dějiny umění. Ve Francii se také seznámila se svým pozdějším manželem Janem Mládkem, s nímž se rozhodla odejít do Spojených států. Spolu vytvořili rozsáhlou uměleckou sbírku a všemožně podporovali české tvůrce. Mládková například založila první československé exilové vydavatelství Edition Sokolova, v němž vydávala díla novináře Ferdinanda Peroutky či básníka Ivana Blatného. Po smrti manžela se v roce 1989 vrátila do Československa.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
28.
Blanka Říhová
jméno:
Blanka Říhová

funkce:
imunoložka Mikrobiologického ústavu AV ČR
Nedávné životní jubileum imunoložky Blanky Říhově využili její kolegové z Akademie věd ČR k tomu, aby ji udělili nejvyšší oceněním této společnosti. Za celoživotní dílo ji letos v listopadu dali čestnou medaili. Profesorka Říhová patří mezi přední české výzkumníky, ve své práci se zasloužila zejména o rozvoj léčby rakoviny. Z jejích laboratoří vzešly díky mnoha pokusům léky, které pomáhají zamezovat bujení zhoubných nádorů. Věnuje se přesnému zacílení terapie a léčby. Blanka Říhová pochází z Prahy, v metropoli také vystudovala přírodovědeckou fakultu. V Akademie věd ČR působí jako pracovnice Mikrobiologického ústavu od roku 1964. Klíčový pro její kariéru je obor imunologie, v němž se nejprve v roce 1993 stala docentkou a za dalších osm let získala profesuru. Říhová je autorkou mnoha publikací a za svoji práci získala řadu ocenění, získala například cenu Česká hlava.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
29.
Dana Drábová
jméno:
Dana Drábová

funkce:
předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost ČR
Jaderná fyzička Dana Drábová je bez nadsázky tváří jaderné energetiky v Česku. Už od roku 1999 vede Státní úřad pro jadernou bezpečnost ČR, v médiích často obhajuje tento druh výroby elektrické energie a vysvětluje některé problematické otázky laické veřejnosti. Drábová vystudovala gymnázium v Říčanech, poté se věnovala jaderné fyzice na ČVUT, titul inženýrky získala v oboru Dozimetrie a aplikace ionizujícího záření. Mezi lety 1985 až 1995 pracovala v Institutu hygieny a epidemiologie (později Státní zdravotní ústav), kde se mimo jiné věnovala studiu ionizujícího záření a jeho negativním účinkům. Poté vystřídala několik vědoucích funkcí ve svém oboru – například od roku 1996 vedla tři roky byla ředitelkou Státního ústavu radiační ochrany. Dana Drábová je také komunální političkou, v současnosti působí jako místostarostka středočeských Pyšel.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
30.
Miroslava Němcová
jméno:
Miroslava Němcová

funkce:
předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
Dlouholetá politička ODS dosáhla na dosud nejvýznamnější pozici před dvěma lety. Po posledních sněmovních volbách ji poslanci zvolili předsedkyní dolní parlamentní komory. Občanští demokraté si dokonce přáli, aby se Němcová ucházela o prezidentskou funkci, ta však kandidaturu odmítla. Pochází ze Žďáru nad Sázavou, kde dodnes žije, byť kvůli práci přes týden většinou pobývá v Praze. Vystudovala Střední zemědělskou a technickou školu v Havlíčkově Brodě, po maturitě nastoupila jako odborná referentka v Českém statistickém úřadu, kde pracovala dvacet let – až do roku 1992. V té době se Němcová rozhodla zkusit podnikání, otevřela si knihkupectví. Tento obor jí úspěch nepřinesl, postupovala však v hierarchii ODS, kam v roce 1992 vstoupila. Od roku 1998 je nepřetržitě poslankyní za tuto stranu, v současnosti je i její místopředsedkyní. Miroslava Němcová je vdaná a má jednoho syna.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
31.
Petra Wendelová
jméno:
Petra Wendelová

funkce:
partnerka Ernst & Young, Transakční služby (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Vystudovala ekonomickou statistiku na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde získala i titul kandidáta věd a působila jako odborný asistent do roku 1990. V dalších letech zastávala významné pozice v oblasti správy investičních fondů, obchodování s cennými papíry a corporate finance. Z pozice Vice President v investiční bance Credit Suisse First Boston odešla v roce 2000 do vedení Ernst & Young, kde v současné době řídí odbor fúzí a akvizic a působí aktivně rovněž v oblasti litigační podpory a oceňování podniků. Petra Wendelová byla řadu let členkou Burzovní komory BCCP a členkou Etické komise Unie investičních fondů a společností.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
32.
Dana Trezziová
jméno:
Dana Trezziová

funkce:
partnerka BDO Tax (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Od roku 1991 pracuje v daňové oblasti, čtrnáct let působila v poradenských společnostech „velké čtyřky“ - od roku 1998 do roku 2005 vždy jako vedoucí partner daňového oddělení jedné z nich. V letech 2005 až 2007 byla náměstkyní ministra financí, odpovídala za řízení odborů ministerstva v oblasti legislativy přímých a nepřímých daní, cel a účetnictví a řídila více než 23 000 pracovníků české daňové a celní správy. Je jedním ze zakládajících členů Komory daňových poradců ČR. Po dva roky byla členkou byra Výboru pro fiskální záležitosti při OECD. Přednášela na desítkách významných mezinárodních a místních konferencích. Pravidelně publikuje v zahraničních a českých odborných periodikách. Od roku 2012 vyučuje na VŠE v Praze. Od roku 1995 je soudní znalkyní v oboru ekonomika.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
33.
Vendula Macháčková
jméno:
Vendula Macháčková

funkce:
ředitelka globálního marketingu společnosti Pears Health Cyber (oborový žebříček: IT a technologie)
Společnost Pears Health Cyber (PHC) nabízí deset let klientům z řad farmaceutického průmyslu poradenství a projektové řízení v oblasti digitálního marketingu. Před třemi lety se firma rozhodla zkušenosti zúročit i za hranicemi a tuto misi si vzala za svou právě Vendula Macháčková. V první fázi se podílela na rozjezdu joint venture v Německu. Připravila rovněž koncept franšízingové sítě pro region střední a východní Evropy a během 18 měsíců se jí podařilo prodat franšízy pro Rusko, Polsko, Ukrajinu, Litvu, Lotyšsko, Estonsko a Rumunsko. Jako inženýrka ekonomie se nyní připravuje na obhajobu titulu Ph.D., vedle toho absolvuje franšízingovou akademii. Snaží se ale podporovat v rozvoji i druhé a vede diplomovou práci studentky na Technické univerzitě v Liberci.
Vedle práce vychovává svého syna.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
34.
Barbora Chuecos
jméno:
Barbora Chuecos

funkce:
generální ředitelka Mary Kay Czech Republic (oborový žebříček: Obchod a služby)
Generální ředitelka působí ve společnosti Mary Kay od roku 2000. Zkušenosti získávala při studiích Vysoké školy ekonomické v Praze a v Belgii, později ve svém zaměstnání ve společnosti Johnson & Johnson. Na své práci má nejraději příležitost, kterou Mary Kay nabízí ženám. Ráda říká: „Děláme něco mnohem důležitějšího než prodej kosmetiky, měníme životy žen.“ I pod jejím vedením se mezinárodní kosmetické společnosti daří, společnost získala již několik evropských a celosvětových ocenění. Barbora Chuecos tráví svůj volný čas nejraději s manželem, tříletým synem Angelem a fenkou Brusinkou. Mezi její záliby patří canisterapie, příroda a cestování. Loni získala Barbora Chuecos ve čtenářské anketě HN a portálu IHNED.cz TOP 25 žen českého byznysu první místo.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
35.
Vladimíra Josefiová
jméno:
Vladimíra Josefiová

funkce:
partner společnosti Karakoram Partners (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Spoluzakladatelka a partnerka společnosti Karakoram Partners má za sebou bohatou profesní praxi nejen v tuzemsku, ale také v zahraničí, odkud se do Prahy vrátila před dvěma lety, aby se věnovala vlastnímu podnikání v oblasti fúzí a akvizic v zemích střední a východní Evropy a zemích bývalé Jugoslávie. Do roku 2010 působila na významných manažerských pozicích například v mezinárodní společnosti Intesa Sanpaolo Card se sídlem ve Slovinsku a Chorvatsku, v české a slovenské bance skupiny UniCredit, ve VÚB bance na Slovensku a v Itálii, v konzultační firmě McKinsey & Co. v Praze a Varšavě nebo ve firmě Pepsico v USA, Maďarsku, Česku a na Slovensku. V první polovině devadesátých let pracovala také na ministerstvu privazitace a ve firmě Goldman Sachs & Co. v New Yorku a Londýně. Vladimíra Josefiová vystudovala VŠE v Praze a titul MBA získala na Harvard Business School. Je mentorkou projektu Odyssesy, v němž se vrcholové manažerky a manažeři věnují profesnímu rozvoji talentovaných žen v Česku. Je rovněž členkou Harvard Club Česká republika. Jejím největším koníčkem je jízda na koni a velkou zálibou jsou i stará auta – veteráni.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
36.
Jitka Kafková
jméno:
Jitka Kafková

funkce:
prokuristka a vedoucí oddělení správy majetkových účastí společnosti MVV Energie CZ (oborový žebříček: Energetika a těžba nerostných surovin)
V roce 1998 absolvovala Fakultu stavební na Českém vysokém učení technickém v Praze, rok studia strávila také díky programu Socrates v Edinburghu. Své vzdělání si poté rozšířila při CMC Čelákovice v programu MBA. Odbornou praxi v oblasti energetiky zahájila ve společnosti ČEZ na pozici obchodníka v oddělení zahraničního obchodu. Další zkušenosti nabyla ve společnosti Enetra, kde se věnovala přípravě a vyjednávání strategických smluv či obchodu s elektřinou. V MVV Energie CZ pracuje již od roku 2002, nejprve na pozici energetické manažerky a poté manažerky správy dceřiných účastí. Pozici vedoucí oddělení správy majetkových účastí zastává od roku 2008 a od roku 2012 je prokuristkou společnosti. Mezi její oblíbené sporty patří především volejbal, squash a lyžování. Ráda také cestuje.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
37.
Simona Benešová
jméno:
Simona Benešová

funkce:
ředitelka české pobočky skupiny BlueLink (oborový žebříček: Obchod a služby)
Je ředitelkou české pobočky skupiny BlueLink se 400 zaměstnanci a ročním obratem přes čtvrt miliardy korun. Toto zákaznické centrum (centrum sdílených služeb) je součástí skupiny BlueLink, dceřiné společnosti Air France / KLM, jejíž firmy se specializují na zákaznický servis pro "velké hráče" z oblasti dopravy, cestovního ruchu a luxusního průmyslu. Podle slov svých spolupracovníků Benešová inspiruje jak svůj manažerský tým, tak i řadové zaměstnance svým nadšením pro věc. Nikdy se nevzdává. Nepřipouští v rozhodnutích emoce nebo ego. Prosadila na úrovni skupiny strategickou vizi – vývoj vlastního informačního systému. Na naplňování této vize nyní ve firmě pracuje početný tým vývojářů. Vystudovala ČVUT a postgraduálně pak obor psychologie organizace a práce na UK v Praze.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
38.
Lucie Vorlíčková
jméno:
Lucie Vorlíčková

funkce:
partner daňové a auditorské firmy Vorlíčková Partners (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Před 18 lety založila vlastní poradenskou firmu, která dnes patří mezi největší tuzemské společnosti v oblasti daní a auditu a je dvorním poradcem pro německé a rakouské investory. Vorlíčková Partners zaměstnává okolo stovky lidí. Lucie Vorlíčková je členkou stálého vědeckého výboru mezinárodní finanční asociace IFA (International Fiscal Association) a členkou představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory. Vystudovala ekonomii na vysoké škole v německém Würzburgu, o deset let později získala titul Master of Laws v evropském a mezinárodním daňovém právu na Tilburské univerzitě / Katolické univerzitě v Lovani v Belgii. Pátým rokem přednáší předmět mezinárodní zdanění podniků na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
39.
Martina Králová
jméno:
Martina Králová

funkce:
ředitelka marketingu Asseco Solutions ČR (oborový žebříček: IT a technologie)
Do Asseco Solutions přišla v roce 2007 ze společnosti České Radiokomunikace, kde pracovala na pozici vedoucí marketingové a firemní komunikace. Je absolventkou oboru matematika - základy techniky na Pedagogické fakultě UK. Po šestileté učitelské praxi se začala věnovat oboru marketingu a marketingové komunikace ve společnosti Softlink. V oblasti ICT má již více než patnáctiletou praxi. Martina Králová se zajímá o umění a historii, zejména o starověké kultury a velmi ráda cestuje. Je také milovnicí psů – doma má border kolii.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
40.
Milana Chamberlain
jméno:
Milana Chamberlain

funkce:
vedoucí partnerka advokátní kanceláře Norton (oborový žebříček: Právní služby)
Advokátka se zaměřením na corporate finance a vedoucí partnerka pražské pobočky Norton Rose absolvovala Vysokou školu ekonomickou v Praze a poté vystudovala a praktikovala právo v Norton Rose ve Velké Británii. Specializuje se na přeshraniční fúze a akvizice, joint ventures na trzích střední a východní Evropy a veřejné zakázky. Je kvalifikovanou anglickou právničkou s více než 15 lety pracovních zkušeností v České republice. Její znalosti anglického práva a jeho transpozice do českého práva jsou na českém trhu ojedinělé a velmi ceněné jejími klienty. V oblastech, na které se Norton Rose zaměřuje, je Milana vítaným řečníkem na mnoha domácích i mezinárodních akcích. Mimo jiné přednášela na Evropském bankovním a finančním fóru a také na Pan-evropském PPP fóru v Praze. Byla členkou expertní skupiny Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zabývající se veřejnou podporou. Je členkou Law Society in England and Wales a jako evropský advokát je zapsána u České advokátní komory.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
41.
Helena Hostková
jméno:
Helena Hostková

funkce:
finanční ředitelka a členka představenstva společnosti Čepro (oborový žebříček: Energetika a těžba nerostných surovin)
Za své výkony byla letos finanční ředitelka a členka představenstva společnosti Čepro zvolena v soutěži Klubu finančních ředitelů (CFO club) mezi tři nejlepší finanční ředitele roku. Zaujala svým podílem na implementaci systému SAP, nastavení procesů k řízení cash flow, revizi controllingového systému či nastavení nového systému reportingu. Mezi její hlavní kvality patří zkušenosti z výkonného řízení v mezinárodním prostředí, orientace na dosažení výsledku se zaměřením na týmovou spolupráci, preciznost a důkladnost. Před příchodem do společnosti Čepro působila na různých manažerských pozicích ve společnostech ČEZ a TRW Autoelektronika Benešov. Má dva dospělé syny a mezi své záliby řadí literaturu, sport a divadlo.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
42.
Jana Švábenská
jméno:
Jana Švábenská

funkce:
výkonná ředitelka pro provoz Komerční banky (oborový žebříček: Finance)
Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Svoji kariéru začala v Československé obchodní bance, kde na různých pozicích v oblasti dokumentárního platebního styku a financování exportních a importních operací působila až do roku 2000. V Komerční bance v roce 2000 začínala na pozici ředitele divize obchodu a exportního financování, kterou úspěšně vedla až do prosince roku 2009, kdy nastoupila do své současné funkce výkonné ředitelky pro provoz a stala se členkou výboru ředitelů této banky. Ze své pozice odpovídá za více než 650 zaměstnanců a činnosti například v oblastech platebního styku, platebních karet, hotovostních operací nebo custody a depozitář. Pracuje ve výkonné radě národního výboru Mezinárodní obchodní komory, kde zároveň předsedá bankovní komisi. Během těchto let také působila v představenstvech a dozorčích radách společností Inspekta a KB Factoring. Svůj volný čas nejraději věnuje své dceři, cestování a historii.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
43.
Monika Mošová
jméno:
Monika Mošová

funkce:
výkonná ředitelka pro informační systémy Telefónica Czech Republic (oborový žebříček: Telekomunikace a média)
Ve funkci výkonné ředitelky české Telefóniky pro informační systémy je jednou z nejvýše postavených žen této telekomunikační společnosti. Stála u zrodu mobilních GSM technologií v Česku, připravovala sloučení firem Eurotel a Český Telecom i privatizaci Telecomu, má zásluhu na tom, že v Česku nyní vzniká prostor v hodnotě několika miliard korun pro telekomunikační a technologický byznys Telefóniky v celém regionu. Ten by měl poskytovat služby datového centra i na západ, konkrétně pro Německo, což se dá v našich podmínkách označit za přelomový trend. Přitom „telco“ kariéru vůbec neplánovala. Vystudovala biochemii na Přírodovědecké fakultě Karlovy univerzity. U vědy a výzkumu ovšem vydržela jen chvíli. Na počátku devadesátých let půsibila na nové Středoevropské univerzitě v Praze, založené a financované americkým finančníkem Georgem Sorosem. V telekomunikacích působí od druhé poloviny devadesátých let.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
44.
Luďka Hnulíková
jméno:
Luďka Hnulíková

funkce:
ředitelka odboru provozu osobní dopravy společnosti České dráhy (oborový žebříček: Doprava a logistika)
Vystudovala ekonomiku a řízení železniční dopravy na vysoké škole ve slovenské Žilině a s dopravou a logistikou je spojena celá její profesní kariéra. Ve společnosti České dráhy (ČD) pracuje od roku 2006, nejprve jako ředitelka odboru osobní dopravy a přepravy, od roku 2008 na své nynější pozici, přičemž odbor provozu osobní dopravy má na starosti například přípravu jízdních řádů, řízení provozování osobní drážní dopravy, kvalitu a zákaznickou péči nebo přepravní kontrolu. První angažmá si ČD odbyla na přelomu osmdesátých a devadesátých let, pak se do společnosti vrátila také v letech 1997 až 1999. Luďka Hnulíková působila rovněž na manažerských pozicích například ve společnosti Pražská dopravní nebo ČSAD. V letech 2004 až 2010 spolupracovala s ministerstvem dopravy na posuzování projektů VTR. Ve volném čase ji zaměstnává její pes, ráda houbaří, čte, tančí a chodí do divadla.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
45.
Lucia Belková
jméno:
Lucia Belková

funkce:
manažerka softwarové divize IBM Česká republika (oborový žebříček: IT a technologie)
Manažerka, jíž podle spolupracovníků nechybí manažerský talent a schopnosti, ale zároveň ani moudrost a pokora, s níž přistupuje k lidem. Lucia Belková pracuje ve společnosti IBM Česká republika dvanáct let, poslední tři roky na pozici obchodní ředitelky softwarové divize, která zahrnuje prodej SW, jeho lokalizaci na český trh a podporu zákazníků a partnerů. Předtím působila na obchodních a manažerských pozicích s odpovědností především za zákazníky z řad menších a středních firem. Vystudovala obchod a marketing na Ekonomické univerzitě v Bratislavě. Ráda čte, sportuje, cestuje a miluje Prahu.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
46.
Věra Výtvarová
jméno:
Věra Výtvarová

funkce:
řídící partnerka PwC Audit (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Věra Výtvarová je od letošního července vedoucí partnerkou auditorských služeb společnosti PwC Česká republika. Rovněž působí v PwC ČR jako vedoucí partnerka služeb pro společnosti v soukromém vlastnictví. V rámci své auditorské praxe se věnuje významným tuzemským i mezinárodním společnostem působícím na českém trhu. V PwC je od roku 1994. Do společnosti nastoupila hned po absolvování Vysoké školy ekonomické v Praze. Partnerkou v oddělení auditorských služeb je od roku 2009. Je členkou Komory auditorů České republiky a Asociace certifikovaných účetních ve Velké Británii (ACCA/FCCA). Věra Výtvarová je vdaná a má dvě děti. Je hrdou mecenáškou Národního divadla.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
47.
Radka Konečná
jméno:
Radka Konečná

funkce:
zakládající partnerka advokátní kanceláře Konečná & Zacha (oborový žebříček: Právní služby)
V rámci advokátní kanceláře je odpovědná zejména za oblast nemovitostí, mezi další její silné oblasti patří fúze a akvizice, bankovnictví a finance. Několik let je také rozhodkyní zapsanou u Rozhodčího soudu při Agrární komoře a Hospodářské komoře ČR. Zakládající partnerka advokátní kanceláře Konečná & Zacha (dříve Konečná & Šafář) byla rovněž rozhodujícím elementem při založení poboček v Bratislavě (2003), Bukurešti (2007), Sofii (2008) a Petrohradu (2010). Dodnes se Konečná aktivně podílí na jejich vedení. Proto je advokátkou v České a Slovenské republice a usazenou advokátkou v Bulharsku a Rumunsku. Hovoří anglicky, rusky (v obou jazycích je soudní překladatelkou) a také německy. Jejím velkým potěšením je pětiletý syn Lukáš.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
48.
Viera Kučerová
jméno:
Viera Kučerová

funkce:
partnerka v Daňovém a právním oddělení PwC ČR (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Partnerkou v Daňovém a právním oddělení společnosti PwC Česká republika je od roku 2007. Vede pražskou skupinu daňových odborníků, kteří pomáhají kancelářím PwC ve střední a východní Evropě poskytovat poradenství finančním i strategickým investorům při fúzích a akvizicích. Odpovídá za daňové poradenství u transakcí fondů soukromého kapitálu, především za daňové hloubkové prověrky (due diligence) a daňové strukturování. V PwC pracuje od roku 1994, z toho od roku 2005 v pražské kanceláři. Před příchodem do Prahy působila čtyři roky jako daňová senior manažerka v londýnské kanceláři PwC UK. Viera Kučerová vystudovala ekonomii na univerzitě v Bratislavě. Na Slovensku je držitelkou osvědčení daňového poradce. Je také členkou Asociace certifikovaných účetních (ACCA) ve Velké Británii. Volný čas věnuje zejména dvouletému synu Maxovi, kterého s partnerem vychovávají. V létě vyrážejí na golf, v zimě na lyže.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
49.
Zuzana Řezníčková
jméno:
Zuzana Řezníčková

funkce:
jednatelka a exekutivní ředitelka pro segment Retail společnosti ČEZ Prodej (oborový žebříček: Energetika a těžba nerostných surovin)
Jednatelkou společnosti ČEZ Prodej je již čtyři roky. Do skupiny ČEZ přišla ze společnosti Telefónica 02 Slovensko, kde byla obchodní a od roku 2008 i marketingovou ředitelkou. Předtím zastávala pozici generální ředitelky společnosti Mediatel. Působila také na různých manažerských pozicích ve společnostech Emco, Master Foods, Eurotel nebo ČSA. V posledním období je vedle českého retailového trhu v rámci skupiny ČEZ odpovědná i za rozjezd retailových aktivit na Slovensku. Ve volném čase společně s manželem ráda cestuje nebo relaxuje na golfu. Je absolventkou Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a v oboru pracovala pět let jako výzkumný pracovník.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
50.
Marie Martinková
jméno:
Marie Martinková

funkce:
výkonná ředitelka útvaru Řízení lidských zdrojů ČSOB (oborový žebříček: Finance)
Od srpna loňského roku vede útvar Řízení lidských zdrojů v ČSOB, který se stará o více než šest a půl tisíce zaměstnanců jedné z největších bank v tuzemsku. Do této funkce nastoupila po sedmiletém působení v ING, kde jako ředitelka lidských zdrojů a členka výkonné rady pro Česko a Slovensko odpovídala za kompletní personální agendu. Vystudovala překladatelství a tlumočnictví na Karlově univerzitě a později získala ještě titul MBA v nizozemském Utrechtu. Téměř veškerý volný čas tráví s manželem a dvěma dětmi. Ráda jezdí na koni a občas si i zastřílí z luku.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
51.
Monika Marečková
jméno:
Monika Marečková

funkce:
Řídící partnerka společnosti RSM Tacoma (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Dvanáct let pracovala ve společnosti Cimex, kde byla v posledních letech finanční ředitelkou celého koncernu a místopředsedkyní představenstva. V roce 2006 se přidala k týmu RSM Tacoma a řídila oddělení Corporate Finance, kde realizovala přes třicet úspěšných transakcí, prioritně v oblasti fúzí a akvizic a dále aranžovala řadu projektů financování a refinancování. V roce 2010 byla jmenována managing partnerkou s odpovědností za vedení celé společnosti. Pod jejím vedením se Tacoma stala součástí jedné z největších poradenských sítí na světě RSM International. Monika Marečková je aktivní také v rámci Americké obchodní komory a letos na jaře se stala jednou z prvních členů prestižního Plus Clubu, do kterého vedení AmCham nominuje své nejaktivnější členy.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
52.
Helena Veverková
jméno:
Helena Veverková

funkce:
poradkyně generálního ředitele společnosti Czech Coal (oborový žebříček: Energetika a těžba nerostných surovin)
Helena Veverková pracuje celý život v těžebním průmyslu. Po studiích na ostravské Vysoké škole báňské začínala jako konstruktérka v podniku Báňské projekty Teplice, poté dlouhá léta působila v různých manažerských pozicích ve Výzkumném ústavu pro hnědé uhlí v Mostě, do roku 2004 ústav řídila a byla i předsedkyní představenstva. V letech 2004 až 2008 působila ve firmách Appian Group a Mostecká uhelná. V roce 2008 nastoupila do vedení Czech Coal, je místopředsedkyní dozorčí rady společností a poradkyní generálního ředitele. Veverková je zároveň činná v mnoha profesních organizacích, je například místopředsedkyní předsednictva Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje, předsedkyně Hospodářské a sociální rady Mostecka či senátorkou asociace strojních inženýrů. Přednáší na mezinárodních i tuzemských konferencích, je autorkou řady odborných publikací a učebních textů. V roce 2006 získala Cenu města Mostu za dlouholetý odborný přístup a přínos v oblasti revitalizace a rozvoje mosteckého regionu.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
53.
Diana Rádl Rogerová
jméno:
Diana Rádl Rogerová

funkce:
partnerka Deloitte Advisory (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Diana Rádl Rogerová je partnerkou odpovědnou za oblast nemovitostí pro Deloitte pro střední Evropu. Ve společnosti Deloitte působí již od roku 1996. Má na starosti oblast nemovitostí pro celý region, a to od auditních služeb až po finanční poradenství a konzultanství. V rámci celosvětového Deloitte se každoročně podílí na tvorbě rezidenční studie, která významně ovlivňuje realitní trh. Kromě nemovitostního trhu se zaměřuje také na problematiku bankovnictví. K jejím klientům patří významné bankovní domy, realitní fondy, realitní společnosti, developeři a korporace, které řeší svou oblast nemovitostmi. Vystudovala mezinárodní vztahy na VŠE v Praze. Je vdaná a má čtyřletého syna. Diana vyrůstala ve smíšené česko-kubánské kultuře. Na Kubě žila do svých 12 let, poté se přestěhovala do České republiky.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
54.
Daniela Pešková
jméno:
Daniela Pešková

funkce:
ředitelka řízení provozu České spořitelny (oborový žebříček: Finance)
Ředitelkou řízení provozu České spořitelny se stala po návratu z mateřské dovolené letos na jaře, kdy převzala řízení provozu od generálního ředitele ČS Pavla Kysilky, a přímo tak řídí 1500 zaměstnanců v různých místech republiky. Do České spořitelny přišla v roce 2008 - nejprve do retailové divize, kde měla na starosti centralizaci procesů z pobočkové sítě, vedla provoz drobného bankovnictví a vybudovala v Ostravě centrum vymáhání pohledávek. Daniela Pešková vystudovala Fakultu mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické. V roce 1998 nastoupila do společnosti GE Capital. Pracovala také jako collections manager v GE Consumer Finance ve Velké Británii, jako šéfka Operations hypotéční divize Budapest Banky v Maďarsku nebo ředitelka projektové kanceláře a procesního řízení v Tatrabance v Bratislavě. Daniela má dvě malé děti a svůj mimopracovní čas věnuje téměř výhradně rodině. Vedle toho je její velkou zálibou sborový zpěv.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
55.
Petra Pipková
jméno:
Petra Pipková

funkce:
generální ředitelka společnosti Mediacom (oborový žebříček: Telekomunikace a média)
Díky jejímu vedení se roční obrat společnosti zvýšil z 500 milionů korun v roce 1997, kdy se stala generální ředitelkou firmy Mediacom, na více než dvoumiliardový v současnosti. Ve své roli má odpovědnost především za strategické plánování a rozvoj, finanční výkonnost, realizaci komunikačních strategií lokálních i mezinárodních klientů pro území ČR a SR a tvorbu negociačních strategií pro lokální a mezinárodní klienty. Po studiích oboru marketingové řízení a správa, specializace na oblast financí a práva, na Anglo American College dva roky vedla vlastní firmu, od roku 1994 byla na manažerské pozici v agentuře Grey, kde měla na starost strategický rozvoj mediálního oddělení. Letos dokončila studium MBA.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
56.
Eva Škorničková
jméno:
Eva Škorničková

funkce:
jednatelka společnosti Kraft Foods CR a Slovakia (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Po absolvování Právnické fakulty UK v Praze v roce 1994 odjela do Kanady na postgraduální studium na právnickou fakultu University of Ottawa. Po ukončení studia na kanadské univerzitě v Ottawě zůstala a přijala pozici v diplomatických službách jako vedoucí konzulárního oddělení českého velvyslanectví v Kanadě. Po ukončení diplomatické mise v roce 1999 se vrátila do Česka a pracovala pro nadnárodní společnosti v regionálních pozicích, kdy vytvářela a budovala plnohodnotně fungující právní oddělení. Nejprve pracovala pro British Airways a od roku 2000 měla na starosti právní oddělení Kimberly-Clark pro celou střední a východní Evropu. Do společnosti Kraft Foods nastoupila v roce 2004, zpočátku měla na starost země střední Evropy, po realizaci několika významných akvizic a především koupě společnosti Opavia-LU řídí v Česku a na Slovensku právní oddělení, zároveň je jednatelkou a členkou představenstva společností Kraft Foods CR a Slovakia.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
57.
Jaroslava Valová
jméno:
Jaroslava Valová

funkce:
majitelka a ředitelka SIKO (oborový žebříček: Obchod a služby)
Zakladatelka, majitelka a současně generální ředitelka specializovaného obchodního řetězce SIKO koupelny vystudovala ekonomii a začala pracovat jako ekonomka. Podnikat začala před dvaceti lety s manželem a třemi nedospělými dětmi ve vesnické prodejně o rozloze 40 m2 a s rodinnými úsporami 150 tisíc korun. Po čtyřech letech podnikání se rozpadlo manželství a vedení firmy plně přešlo na matku a děti, které se již při studiu vysokých škol plně zapojily do společného podnikání. Dnes má řetězec 40 prodejen v Česku a na Slovensku, zaměstnává 800 lidí a dosahuje obratu přes 2 miliardy ročně. Jaroslava Valová žije ve vesnici zrodu firmy, ráda provozuje turistiku, alpské lyžování a cestuje.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
58.
Vlasta Dolanská
jméno:
Vlasta Dolanská

funkce:
výkonná ředitelka Obchodu a distribuce Poštovní spořitelny (oborový žebříček: Finance)
Na svou pozici v Poštovní spořitelně se Vlasta Dolanská vypracovala takzvaně „od píky“, když začala pracovat v regionální pobočce IPB v Táboře a od roku 1992 pak pobočku vedla. Po osmi letech se stala v roce 2000 regionální ředitelkou ČSOB pro střední Čechy a o rok později šéfkou Poštovní spořitelny. Nyní odpovídá kompletně za obchod a distribuci značek Era, Poštovní spořitelna a PaySec. V podstatě „z nuly“ vytvořila síť Era finančních center a elegantně převádí původní Poštovní spořitelnu (primárně založenou na spolupráci s Českou poštou) v moderní, multikanálovou Eru. Dolanská vystudovala VŠE v Praze, obor národohospodářské plánování. V soukromém životě má v současné době největší radost ze své nové role babičky.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
59.
Petra Mašínová
jméno:
Petra Mašínová

funkce:
ředitelka NWR Communications (oborový žebříček: Energetika a těžba nerostných surovin)
Koordinuje komunikaci pro střední a východní Evropu na úrovni skupiny BXR, je ředitelkou komunikace a udržitelného rozvoje společnosti NWR a jako členka senior managementu je šéfkou PR a komunikace ve společnosti OKD. Vysokoškolské studium, které zahájila na Západní katolické univerzitě v Angers ve Francii, ukončila na Západočeské univerzitě v Plzni. Během svého působení v diplomacii absolvovala postgraduální studium v oboru EU & komunikace v Bruselu, kde pracovala jako mluvčí Stálého zastoupení ČR v EU. Po několika angažmá na ministerstvu zahraničních věcí a Úřadu vlády ČR v oblasti evropské integrace odešla do soukromého sektoru, kde spoluzakládala dceřinou společnost České spořitelny věnující se poradenství v oblasti strukturálních fondů. Během svého působení v NWR absolvovala Tuck Executive Program na Tuck School of Business v USA. Petra Mašínová je zakladatelkou Nadace OKD, kde je dodnes předsedkyní správní rady.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
60.
Denisa Schulzová
jméno:
Denisa Schulzová

funkce:
ředitelka marketingu a PR FTV Prima (oborový žebříček: Telekomunikace a média)
Denisa Schulzová dosud působila jako ředitelka společnosti R Media, dceřiné firmy vydavatelského domu Economia. Zkušenosti v marketingové komunikaci sbírala například v agentuře Bison & Rose či jako tisková mluvčí a PR manažerka GTS Novera. Marketingový tým FTV Prima vede od června 2008. Na světě si nejvíce váží lidí, kteří se nebojí mít pravdu. Její oblíbenou osobností je její maminka. A největšími koníčky jsou jídlo, víno a vaření.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
61.
Monika Nebeská
jméno:
Monika Nebeská

funkce:
ředitelka a předsedkyně představenstva Zemědělského družstva Všestary (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Absolventka Vysoké školy ekonomické působí ve všestarském zemědělském družstvu již od roku 1996. Od roku 2003 byla finanční ředitelkou, o tři roky později již také místopředsedkyní představenstva. Od roku 2009 je šéfkou celého družstva a zároveň předsedkyní představenstva. Na počátku své kariéry se Monika Nebeská specializovala na leasing a obchod, působila také jako odborný ekonomicko-pedagogický pracovník na Střední průmyslové škole strojní v Hradci Králové. Od roku 2007 je členkou představenstva Okresní agrární komory v Hradci Králové, od roku 2008 členkou představenstva Svazu pěstitelů cukrovky Čech. Je vdaná a má osmnáctiletého syna.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
62.
Hana Gawlasová
jméno:
Hana Gawlasová

funkce:
partnerka advokátní kanceláře Kinstellar (oborový žebříček: Právní služby)
Hana Gawlasová působí v advokátní kanceláři Kinstellar od roku 1999, kde zastává pozici partner a vede pracovní skupinu pro technologie, média a telekomunikace. Zabývá se zejména právem informačních technologií, právem elektronických komunikací a oblastí ochrany osobních údajů a ochrany soukromí. V Kinstellar (a dříve v Linklaters) dlouhodobě podporuje program společenské zodpovědnosti firem a je koordinátorem projektu právních služeb pro bono. Od září roku 2012 je členem správní rady společnosti Rozmarýna. Ve volném čase se nejraději věnuje své rodině.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
63.
Petra Průšová
jméno:
Petra Průšová

funkce:
ředitelka Millward Brown pro licencované země Evropy (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Vystudovala statistiku na Vysoké škole ekonomické a psychologii na Univerzitě Karlově v Praze. V roce 1999 založila a od tohoto roku také vedla českou pobočku agentury Millward Brown a současně byla ředitelkou pro rozvoj střední a východní Evropy. Letos v létě byla v rámci evropského vedení společnosti nově jmenována na pozici Licencee Director Europe a řídí aktivity Millward Brown v některých licencovaných zemích Evropy – odpovídá za rozvoj zemí Skandinávie, Izraele, Ruska a Ukrajiny, ale také Chorvatska a Rumunska. V minulosti spolupracovala s OECD, Sociologickým ústavem a jinými výzkumnými institucemi. Byla zástupkyní v projektu INES OECD a národní koordinátorkou Sondy Maturant, opakovaně předsedkyní sdružení Simar. V současné době rovněž vyučuje marketingový výzkum na VŠE a FF UK.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
64.
Helen Jane Rodwell
jméno:
Helen Jane Rodwell

funkce:
řídící partnerka pražské kanceláře CMS (oborový žebříček: Právní služby)
Řídící partnerka pražské kanceláře CMS je také vedoucí regionálního týmu korporátního práva pro střední a východní Evropu. Již několik let poskytuje právní poradenství při transakcích z oblasti fúzí a akvizic v celém regionu střední a východní Evropy. Prestižní publikace Chambers Europe popisuje Helen jako právničku, která je „velice oddaná svým klientům“, a někoho, kdo „touží nalézt to nejlepší řešení pro všechny zúčastněné strany". V sektoru finančních služeb je v regionu střední a východní Evropy uznávanou osobností zejména v rámci fúzí a akvizic. Mimo jiné poskytovala právní poradenství pro Erste Bank v souvislosti s akvizicemi napříč celým regionem, včetně privatizace České spořitelny. Helen pravidelně poskytuje právní poradenství strategickým i finančním investorům v souvislosti s jejich investiční činností, ať již při tradičních projektech, či v rámci projektů obnovitelných zdrojů energie, včetně privatizací. Za pozornost nepochybně stojí i poradenství při restrukturalizaci a privatizaci 66procentního podílu ve společnosti Slovenské elektrárne o hodnotě 839 milionů eur.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
65.
Dita Stejskalová
jméno:
Dita Stejskalová

funkce:
řídící partnerka Ogilvy Public Relations (oborový žebříček: Telekomunikace a média)
V české pobočce přední společnosti v oboru firemní komunikace Ogilvy Public Relations pracuje už od roku 1994 a podílela se i na jejím založení. Pod jejím vedením získala firma několik mezinárodních ocenění. Koordinuje také aktivity Ogilvy PR ve střední a východní Evropě a je spoluautorkou knih o firemní komunikaci. Do ledna 2007 byla předsedkyní Výkonné rady APRA (Asociace public relations agentur). Kromě své běžné práce přednáší PR na vysokých školách. Vystudovala VŠE Praha, Fakultu mezinárodních vztahů, se specializací na mezinárodní obchod, politiku a diplomacii. Je členkou správní rady Nadace BONA, která se stará o chráněné bydlení pro duševně nemocné a jejich zapojení do běžného života. Ve volném čase ji baví jezdit na koni a číst knihy.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
66.
Anna Hanáková
jméno:
Anna Hanáková

funkce:
ředitelka divize dopravy a logistiky FTL - First Transport Lines (oborový žebříček: Doprava a logistika)
Ředitelkou divize dopravy a logistiky je již od roku 1999, stejně jako členkou představenstva společnosti FTL - First Transport Lines. Na starost má optimální rozvoj divize v oblasti mezinárodní kamionové dopravy, logistiky a celní deklarace. Pod sebou má 90 zaměstnanců a 40 nákladních vozidel a skladů o kapacitě 3500 paletových míst. Absolventka Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě původně začínala jako programátorka, již ve svém druhém působišti, Bance Haná, se posunula na manažerskou pozici, když pracovala jako vedoucí oddělení rizikových úvěrů. Z banky pak přešla v roce 1999 právě do logistické společnosti FTL - First Transport Lines.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
67.
Hana Černochová
jméno:
Hana Černochová

funkce:
finanční ředitelka společnosti Vítkovice (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Vystudovala národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze, v současnosti působí jako finanční ředitelka a místopředsedkyně představenstva společnosti Vítkovice. Po ukončení studií nastoupila do První brněnské strojírny, kde pracovala jako asistentka finančního ředitele a vedoucí kapitálového hospodaření. V první polovině 90. let založila investiční společnost, jejíž investiční fondy se účastnily kupónové privatizace. Pracovala v pozicích finanční ředitelky ve společnostech ŽS Brno a Agrotec. V roce 2005 přijala nabídku na pozici ekonomické náměstkyně a následně do poloviny roku 2007 byla generální ředitelkou Letiště Praha. V letech 2007 až 2010 pracovala jako ekonomická ředitelka Dopravního podniku města Brna. Její pracovní působení bylo zpravidla spojeno s realizací restrukturalizačních nebo rozvojových projektů. Od prosince 2010 pracuje ve společnosti Vítkovice, nejdříve jako ředitelka pro logistiku a nyní jako finanční ředitelka se zodpovědností za finanční řízení a nákup. Je členkou představenstev a dozorčích rad dceřiných společností skupiny Vítkovice Machinery Group.


VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
68.
Martina Mannová
jméno:
Martina Mannová

funkce:
ředitelka Projektové kanceláře společnosti České dráhy (oborový žebříček: Doprava a logistika)
Vystudovala fyzikální chemii a před dvaceti lety začínala jako vědecká pracovnice na Univerzitě Martina Luthera v Halle, kde studovala a poté získala doktorát. Po ukončení studií v Halle pracovala ve farmaceutickém výzkumu na Institutu fyzikální chemie. Pak se rozhodla vrátit do Česka, kde se stala asistentkou obchodního ředitele ve společnosti A.S.A. V roce 1996 získala místo konzultantky mezinárodní poradenské společnosti Roland Berger Strategy Consultants, kde se vypracovala až do vedení společnosti. Před necelými třemi lety přešla do Českých drah, kde dnes působí jako koordinátorka projektů a projektová manažerka, která mimo jiné připravuje podklady pro strategii firmy a skupiny ČD. Má dvě děti.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
69.
Jitka Dvořáková
jméno:
Jitka Dvořáková

funkce:
obchodní ředitelka Netretail Hoding Group / MALL.cz (oborový žebříček: Obchod a služby)
Obchodní ředitelka Netretail Holding Group, který provozuje internetovou nákupní galerii MALL.cz a další internetové obchody ve střední a východní Evropě, řídí obchod ve všech zemích holdingu. V letošním roce se společnost díky dosud největší transakci na českém internetu stala členem nadnárodní korporace Naspers a bude pokračovat v expanzi. Jitka Dvořáková je absolventkou mezinárodního obchodu na VŠE, deset let působila na různých pozicích ve společnosti Royal Philips Electronics, jako první žena také v pozici generální ředitelky Philips Consumer Electronics pro střední a východní Evropu. Předtím byla deset let generální ředitelkou dceřiné firmy japonské společnosti ITO distrubuující v Česku a na Slovensku značku Panasonic/Technics. Zkušenosti předává mladším generacím jako externí lektorka na VŠE v Praze.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
70.
Jitka Schmiedová
jméno:
Jitka Schmiedová

funkce:
viceprezidentka pro lidské zdroje společnosti Vodafone ČR (oborový žebříček: Telekomunikace a média)
Pracuje v oblasti personalistiky již od roku 1998. Do Vodafonu přišla přesně před rokem z pozice ředitelky pro lidské zdroje České spořitelny. Stejnou funkci zastávala mimo jiné i ve Všeobecné zdravotní pojišťovně České republiky. Personalistiku si poprvé vyzkoušela ve společnosti Norsk Hydro, kde pracovala od roku 1991, nebo v jedné z prvních továren na autodíly Mitsubishi Electric v Česku. Jitka Schmiedová je také členkou řídícího výboru občanského sdružení Český klub absolventů IVLP (International Visitors Leadership Program). Působí také jako mentorka v prvním českém mentoringovém programu pro ženy, který před lety založila Muriel Anton. Svůj volný čas dělí mezi klasickou hudbu, dům a zahradu, sport a turistiku.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
71.
Jana Hudcová
jméno:
Jana Hudcová

funkce:
ředitelka úseku geologie společnosti MND (oborový žebříček: Energetika a těžba nerostných surovin)
Celou profesionální praxi se věnuje naftové a plynárenské problematice. Velkou část kariéry strávila ve společnosti MND (dříve Moravské naftové doly). Podílela se na odborné transformaci původní státní firmy v moderní prosperující akciovou společnost a na rozvoji aktivit podzemního skladování zemního plynu v MND. V období let 2004 až 2006 působila krátce na Slovensku ve společnosti Nafta, kde se dále zabývala problematikou podzemního skladování zemního plynu na komplexu PZP Láb, v letech 2006 až 2010 pak působila v Rakousku ve společnosti RAG jako člen projekčního a realizačního týmu projektu podzemního skladování zemního plynu „7 Fields“. Po úspěšném dokončení fáze I tohoto projektu se vrátila do MND, kde pracuje na pozici ředitelky úseku geologie. Prvním krokem na její nynější pozici bylo vytvoření rozvojové strategie MND v oblasti průzkumu a těžby uhlovodíků na českém území. Největší radostí v osobním životě jsou její dvě dcery, mezi záliby patří sport, cestování, kultura, studium.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
72.
Olga Humlová
jméno:
Olga Humlová

funkce:
partnerka společnosti Salans (oborový žebříček: Právní služby)
Je partnerkou pražské kanceláře Salans a vedoucí týmů pro oblast nemovitostí, bankovnictví a financování pražské a bratislavské kanceláře. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde získala titul doktorky práv. Absolvovala postgraduální studium na univerzitě v Heidelbergu, kde v roce 1992 získala titul LL.M. Posléze se věnovala studiu ústavního práva a veřejných financí na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a získala titul CSc. V roce 1997 byla jmenována soudní tlumočnicí jazyka německého. Olga Humlová se specializuje na právo nemovitostí, oblast úvěrování včetně zajišťování závazků a projektového financování, insolvenci a sporovou agendu. Aktivně se také podílí na činnosti legislativní skupiny Asociace pro rozvoj podnikání v oblasti nemovitostí. Je členkou České advokátní komory a Slovenské advokátní komory. Je rovněž zapsána na seznamu zahraničních právníků Law Society of England and Wales a dále je uvedena na seznamu rozhodců rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky, seznamu rozhodců u Mezinárodního rozhodčího soudu ve Vídni a Slovenské bankovní asociace pro spory v hodnotě nad 500 000 eur.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
73.
Beata Rajská
jméno:
Beata Rajská

funkce:
majitelka společnosti Beata Rajská (oborový žebříček: Obchod a služby)
V módní branži se pohybuje od roku 1997, v roce 2001 si založila vlastní společnost Beata Rajská – design. Své kolekce představovala také v zahraničí, například na módních přehlídkách v Moskvě, Varšavě, Berlíně, Londýně nebo Torontu. Navrhovala i šaty pro soutěže Miss České republiky a modely, ve kterých vítězky reprezentovaly Českou republiku na mezinárodních soutěžích krásy. Rodačka ze Slovenska je absolventkou Střední průmyslové školy oděvní v Trenčíně a Filozofické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě. Od roku 2009 je členkou správní rady Nadace Archa Chantal. Pokud zrovna nekreslí, ráda čte. V zimě lyžuje, a protože všichni její muži doma hrají golf, pokouší se o to také.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
74.
Renáta Kodadová
jméno:
Renáta Kodadová

funkce:
ředitelka pobočky ING Real Estate Development Hungary (oborový žebříček: Reality, development a stavební společnosti)
V roce 2003 ukončila studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Již při studiích pracovala v oboru komerčních realit, ve společnostech DTZ a později v rámci švédské developerské společnosti Skanska Property. Od roku 2004 pracuje ve společnosti ING Real Estate, věnuje se komerčním projektům společnosti v České republice i zahraničí. Aktuálně působí jako ředitelka maďarské pobočky společnosti v Budapešti. Mezi zájmy a zároveň i oblasti, které se snaží podporovat, patří oblast klasické hudby, opery, ale také ochrany zvířat. Velkou radostí je každoročně dobrodružné cestování po Africe.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
75.
Daniela Musilová
jméno:
Daniela Musilová

funkce:
ředitelka právního úseku společnosti OHL ŽS (oborový žebříček: Reality, development a stavební společnosti)
Daniela Musilová je od července ředitelkou právního úseku ve společnosti OHL ŽS – multioborové stavební firmě, která působí kromě Česka také například na Slovensku, v Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Maďarsku, Polsku či Ázerbájdžánu. OHL ŽS je součástí mezinárodní španělské stavební a investiční skupiny OHL. Daniela Musilová svou profesní kariéru zahájila po absolvování Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně jako firemní právnička ve společnosti Ringier ČR. Pracovala rovněž pro společnost Skanska, v níž měla možnost proniknout do právní praxe související se stavebním podnikáním. V roce 2001 se připojila k advokátní kanceláři Procházka Randl Kubr (nyní PRK Partners), kde se kromě rozšiřování své praxe v oblasti práva korporací a nemovitostí zaměřila na právo hospodářské soutěže. Na přelomu let 2005 a 2006 absolvovala stáž u významné advokátní kanceláře v Londýně. Od roku 2009 do června letošního roku byla v PRK Partners partnerkou a vedla v Praze pracovní skupinu zaměřenou na nemovitosti.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
76.
Veronika Přikrylová
jméno:
Veronika Přikrylová

funkce:
generální ředitelka pro rozvoj obchodu a služeb Microsoft Kazachstán (oborový žebříček: IT a technologie)
Po šesti letech se 1. listopadu vrací do Kazachstánu, aby pomohla akcelerovat rozvoj obchodu a nových služeb, včetně oblasti cloudových technologií. Posledních pět let zastávala pozici generální ředitelky pro rozvoj trhů v oblasti střední a východní Evropy a byla přímo odpovědná za podporu prodeje a služeb v 15 zemích, kde firma Microsoft otevírala nové pobočky nebo působila nepřímo. Ve společnosti Microsoft pracuje od roku 1996. V letech 2006 až 2007 řídila obchodní a marketingové aktivity v Estonsku, Litvě, Lotyšsku a Kazachstánu. V letech 2003 až 2006 působila v roli obchodní a marketingové ředitelky českého a slovenského zastoupení společnosti Microsoft. V letech 2002 a 2004 Veronika Přikrylová získala prestižní ocenění Lady Pro, které uděluje panevropská společnost pro vědu, vzdělávání a vědeckotechnickou spolupráci Comenius. Vystudovala strojní inženýrství na Vysokém učení technickém v Brně. Ve volném čase se ráda věnuje námořnímu jachtingu, lyžování a zdokonaluje se v tenise.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
77.
Jana Pattynová
jméno:
Jana Pattynová

funkce:
zakládající partnerka advokátní kanceláře Pierstone (oborový žebříček: Právní služby)
Zakládající partnerka advokátní kanceláře Pierstone s pobočkami v Praze, Londýně, Bruselu a Moskvě více než patnáct let zastupuje nadnárodní výrobce softwaru, počítačových her a on-line aplikací, vládní i mezinárodní organizace, multimediální společnosti a pevné i mobilní operátory. V uplynulém roce se podílela například na přípravě multimiliardové aukce na mobilní frekvence 4. generace v České republice. Nezávislá hodnocení právních expertů ji dlouhodobě uvádějí jako přední odbornici na oblast práva technologií, médií a telekomunikací. Během své praxe působila v Londýně, Paříži a Bratislavě a studovala na univerzitách v Londýně a Mnichově. Pravidelně přednáší na odborných konferencích. Jana Pattynová je v osobním životě hrdou maminkou tří synů.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
78.
Jana Vládková
jméno:
Jana Vládková

funkce:
obchodní ředitelka železniční dopravy AWT (oborový žebříček: Doprava a logistika)
V čele dvacetičlenného týmu obchodníků stojí od roku 2008. Pro jednoho z největších soukromých poskytovatelů železničních nákladních služeb v Evropě – skupinu AWT – ale pracuje už dvanáct let. Má na starosti železniční obchodní aktivity, které zahrnují péči o stávající zákazníky, udržování vztahů s klíčovými dodavateli, ale především získávání nových zákazníků a rozšiřování působnosti společnosti nejen v Česku, ale i zahraničí. Výsledkem práce týmu Jany Vládkové jsou roční výnosy okolo 4 miliard korun a více než 11 milionů přepravených tun nákladu. Jak sama říká, je týmovým hráčem a mezi svými kolegy preferuje maximální otevřenost a soudržnost. Svůj čas mimo práci tráví s manželem, pětiletou dcerou a ročním synem. Má ráda dobré víno, zajímavou knihu, vyráží na kolo i lyže a zdokonaluje se v golfu.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
79.
Michaela Tomášková
jméno:
Michaela Tomášková

funkce:
právní ředitelka a vedoucí oddělení práva a auditu Central Group (oborový žebříček: Reality, development a stavební společnosti)
Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor právo a právní věda. V roce 2004, ihned po studiích, nastoupila do společnosti Central Group, kde se v roce 2007 stala vedoucí právní skupiny. Nyní působí jako právní ředitelka a vedoucí oddělení práva a auditu. Je také členkou dozorčí rady. Celou svou kariéru spojila s Central Group, a proto úspěchy firmy považuje tak trochu i za úspěchy vlastní. Vzhledem k neustálému kontaktu s lidmi v práci svůj volný čas nejraději tráví v přírodě a jen s úplně nejbližšími lidmi. Jako výzvu si před časem vytyčila ovládnutí alespoň základů tenisu, a tak poslední dobou ve volném čase „trápí“ svého trenéra.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
80.
Anna Kodysová
jméno:
Anna Kodysová

funkce:
vedoucí mezinárodního oddělení kanceláře generálního ředitele SŽDC (oborový žebříček: Doprava a logistika)
Vystudovala ČVUT, Fakultu stavební, obor konstrukce a dopravní stavby. Titul MBA získala na manchesterské Metropolitní univerzitě. Je rovněž držitelkou evropského certifikátu Opravné systémy pozemních konstrukcí a inženýrských staveb z Londýna. Ve společnosti Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) působí od roku 2003, předtím pracovala na různých pozicích ve společnostech ČD a ČSD. Externě vyučuje na své alma mater na Fakultě dopravní. V SŽDC zastává funkci vedoucí mezinárodního oddělení v kanceláři generálního ředitele, v roce 2010 byla zvolena do řídícího výboru UIC v Paříži pro největší forum této organizace, Železniční systémy. Její hlavní odpovědností je zastřešovat spolupráci SŽDC s mnoha mezinárodními železničními společnostmi, například v Bruselu, Paříži a Varšavě, a také dvoustrannou spolupráci zejména s okolními státy – železničními manažery infrastruktury.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
81.
Barbora Stejskalová
jméno:
Barbora Stejskalová

funkce:
ředitelka a majitelka firmy Human Garden (oborový žebříček: Telekomunikace a média)
Po devíti letech na pozici výkonné ředitelky HR ve společnosti T-Mobile, na které působila na Slovensku a následně v Česku, se stala ředitelkou a majitelkou konzultační firmy Human Garden. Svou profesní kariéru zahájila v oblasti obchodu ve firmě Johnson & Johnson, poté pracovala ve společnosti GE, kde prošla v rámci HR celou řadou funkcí. Díky Stejskalové se T-Mobilu podařilo získat a udržet opakovaně několik let místo mezi top firmami v oblastech Rovných příležitostí, Zaměstnavatele roku a získat prestižní zařazení v Zaměstnavateli desetiletí. Vystudovala Pedagogickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně, ve studiu pokračovala na MBA při Nottingham Trent University. Stejskalová se intenzivně věnuje novým trendům v oblasti HR a přednáškové činnosti v této oblasti. Je ACC kouč a NLP Master Practitioner. Ve volném čase se věnuje především dětem, chalupaření a cestování.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
82.
Marika Pečená
jméno:
Marika Pečená

funkce:
senior manažerka klinického vývoje společnosti Zentiva (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Ve farmaceutickém průmyslu se pohybuje přes deset let. Od roku 2011, v návaznosti na novou legislativu, zavádí pro společnost Zentiva v Rusku nový druh studií v oblasti klinické farmakologie. Odborníků, u kterých se prolíná znalost aplikované klinické farmakologie se současnou znalostí ruského a anglického jazyka, ruského prostředí a lékového průmyslu, je v Evropě nedostatek. Marika Pečená je odpovědná za vytváření postupů k realizaci těchto studií, školení ruských lékařů a celkové prošlapávání nové cesty v komplexním ruském prostředí. Vedle medicíny studovala i hudební vědu a v roce 2010 založila na Vysočině v želivském klášteře festival klasické duchovní hudby Musica Figurata. Jako umělecká ředitelka festivalu zajišťuje dramaturgii a produkci celého festivalu.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
83.
Iva Milerová
jméno:
Iva Milerová

funkce:
generální ředitelka vydavatelství Supraphon (oborový žebříček: Telekomunikace a média)
V hudebním průmyslu se Iva Milerová pohybuje od roku 1991. Začínala jako Promotion Manager v Rádiu Bonton. Jako Promotion Manager pak působila také například v BMG Ariola ČR. Od roku 1995 do roku 2009 svou profesní dráhu na dlouhá léta svázala s firmou Warner Music. Působila tam na různých manažerských a regionálních pozicích v pražské i vídeňské pobočce, od roku 2004 zastávala funkci generální ředitelky Warner Music Czech Republic. V roce 2009 se stala šéfkou vydavatelství Supraphon.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
84.
Nataša Randlová
jméno:
Nataša Randlová

funkce:
partnerka advokátní kanceláře Randl Partners (oborový žebříček: Právní služby)
Advokátka Nataša Randlová je v právním světě považována za světovou expertku na pracovní právo a zaměstnanost. Významných ocenění má celou řadu, jedno zvlášť ceněné získala i letos – v prestižním žebříčku Chambers Europe. Publikace Chambers Europe 2012, která mapuje právní kanceláře i jednotlivé právníky, přiřadila partnerce kanceláře Randl Partners hodnocení Star Individual pro osobnosti s výjimečnou reputací ve svém oboru. Randlová vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a Univerzitu Roberta Schumana ve Štrasburku. Je členkou České advokátní komory a Evropského sdružení advokátů specializujících se na pracovní právo. Rovněž je členkou pracovní komise pro pracovní právo Legislativní rady vlády. Externě přednáší také na katedře andragogiky a personálního řízení FF UK.
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT

Výsledky hlasování veřejnosti

1.
Diana Rádl Rogerová
jméno:
Diana Rádl Rogerová

funkce:
partnerka Deloitte Advisory (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Diana Rádl Rogerová je partnerkou odpovědnou za oblast nemovitostí pro Deloitte pro střední Evropu. Ve společnosti Deloitte působí již od roku 1996. Má na starosti oblast nemovitostí pro celý region, a to od auditních služeb až po finanční poradenství a konzultanství. V rámci celosvětového Deloitte se každoročně podílí na tvorbě rezidenční studie, která významně ovlivňuje realitní trh. Kromě nemovitostního trhu se zaměřuje také na problematiku bankovnictví. K jejím klientům patří významné bankovní domy, realitní fondy, realitní společnosti, developeři a korporace, které řeší svou oblast nemovitostmi. Vystudovala mezinárodní vztahy na VŠE v Praze. Je vdaná a má čtyřletého syna. Diana vyrůstala ve smíšené česko-kubánské kultuře. Na Kubě žila do svých 12 let, poté se přestěhovala do České republiky.
2223 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
2.
Barbora Chuecos
jméno:
Barbora Chuecos

funkce:
generální ředitelka Mary Kay Czech Republic (oborový žebříček: Obchod a služby)
Generální ředitelka působí ve společnosti Mary Kay od roku 2000. Zkušenosti získávala při studiích Vysoké školy ekonomické v Praze a v Belgii, později ve svém zaměstnání ve společnosti Johnson & Johnson. Na své práci má nejraději příležitost, kterou Mary Kay nabízí ženám. Ráda říká: „Děláme něco mnohem důležitějšího než prodej kosmetiky, měníme životy žen.“ I pod jejím vedením se mezinárodní kosmetické společnosti daří, společnost získala již několik evropských a celosvětových ocenění. Barbora Chuecos tráví svůj volný čas nejraději s manželem, tříletým synem Angelem a fenkou Brusinkou. Mezi její záliby patří canisterapie, příroda a cestování. Loni získala Barbora Chuecos ve čtenářské anketě HN a portálu IHNED.cz TOP 25 žen českého byznysu první místo.
2055 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
3.
Nataša Randlová
jméno:
Nataša Randlová

funkce:
partnerka advokátní kanceláře Randl Partners (oborový žebříček: Právní služby)
Advokátka Nataša Randlová je v právním světě považována za světovou expertku na pracovní právo a zaměstnanost. Významných ocenění má celou řadu, jedno zvlášť ceněné získala i letos – v prestižním žebříčku Chambers Europe. Publikace Chambers Europe 2012, která mapuje právní kanceláře i jednotlivé právníky, přiřadila partnerce kanceláře Randl Partners hodnocení Star Individual pro osobnosti s výjimečnou reputací ve svém oboru. Randlová vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a Univerzitu Roberta Schumana ve Štrasburku. Je členkou České advokátní komory a Evropského sdružení advokátů specializujících se na pracovní právo. Rovněž je členkou pracovní komise pro pracovní právo Legislativní rady vlády. Externě přednáší také na katedře andragogiky a personálního řízení FF UK.
1780 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
4.
Jaroslava Valová
jméno:
Jaroslava Valová

funkce:
majitelka a ředitelka SIKO (oborový žebříček: Obchod a služby)
Zakladatelka, majitelka a současně generální ředitelka specializovaného obchodního řetězce SIKO koupelny vystudovala ekonomii a začala pracovat jako ekonomka. Podnikat začala před dvaceti lety s manželem a třemi nedospělými dětmi ve vesnické prodejně o rozloze 40 m2 a s rodinnými úsporami 150 tisíc korun. Po čtyřech letech podnikání se rozpadlo manželství a vedení firmy plně přešlo na matku a děti, které se již při studiu vysokých škol plně zapojily do společného podnikání. Dnes má řetězec 40 prodejen v Česku a na Slovensku, zaměstnává 800 lidí a dosahuje obratu přes 2 miliardy ročně. Jaroslava Valová žije ve vesnici zrodu firmy, ráda provozuje turistiku, alpské lyžování a cestuje.
1622 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
5.
Simona Benešová
jméno:
Simona Benešová

funkce:
ředitelka české pobočky skupiny BlueLink (oborový žebříček: Obchod a služby)
Je ředitelkou české pobočky skupiny BlueLink se 400 zaměstnanci a ročním obratem přes čtvrt miliardy korun. Toto zákaznické centrum (centrum sdílených služeb) je součástí skupiny BlueLink, dceřiné společnosti Air France / KLM, jejíž firmy se specializují na zákaznický servis pro "velké hráče" z oblasti dopravy, cestovního ruchu a luxusního průmyslu. Podle slov svých spolupracovníků Benešová inspiruje jak svůj manažerský tým, tak i řadové zaměstnance svým nadšením pro věc. Nikdy se nevzdává. Nepřipouští v rozhodnutích emoce nebo ego. Prosadila na úrovni skupiny strategickou vizi – vývoj vlastního informačního systému. Na naplňování této vize nyní ve firmě pracuje početný tým vývojářů. Vystudovala ČVUT a postgraduálně pak obor psychologie organizace a práce na UK v Praze.
1591 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
6.
Karolína Topolová
jméno:
Karolína Topolová

funkce:
generální ředitelka AAA auto (oborový žebříček: Obchod a služby)
Od července 2012 je generální ředitelkou skupiny AAA Auto, která v regionu střední Evropy ročně prodá cca 50 000 ojetých automobilů. Svou pracovní kariéru zahájila v pražském hotelu Prague Hilton Atrium jako programová manažerka, v roce 1998 založila call centrum v AAA Auto. V roce 2006 postoupila na funkci Group HR and Call Centre Director, o rok později se stala viceprezidentkou společnosti a podílela se na vstupu firmy na pražskou a budapešťskou burzu cenných papírů. V roce 2010 získala magisterský titul na Univerzitě J. A. Komenského v oboru andragogika. Do jmenování generální ředitelkou společnosti pracovala jako Deputy CEO a Chief Operations Officer a řídila divize prodeje, finančních a pojišťovacích služeb, call centra, personalistiky, IT a externí komunikace.
1517 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
7.
Daniela Pešková
jméno:
Daniela Pešková

funkce:
ředitelka řízení provozu České spořitelny (oborový žebříček: Finance)
Ředitelkou řízení provozu České spořitelny se stala po návratu z mateřské dovolené letos na jaře, kdy převzala řízení provozu od generálního ředitele ČS Pavla Kysilky, a přímo tak řídí 1500 zaměstnanců v různých místech republiky. Do České spořitelny přišla v roce 2008 - nejprve do retailové divize, kde měla na starosti centralizaci procesů z pobočkové sítě, vedla provoz drobného bankovnictví a vybudovala v Ostravě centrum vymáhání pohledávek. Daniela Pešková vystudovala Fakultu mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické. V roce 1998 nastoupila do společnosti GE Capital. Pracovala také jako collections manager v GE Consumer Finance ve Velké Británii, jako šéfka Operations hypotéční divize Budapest Banky v Maďarsku nebo ředitelka projektové kanceláře a procesního řízení v Tatrabance v Bratislavě. Daniela má dvě malé děti a svůj mimopracovní čas věnuje téměř výhradně rodině. Vedle toho je její velkou zálibou sborový zpěv.
763 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
8.
Monika Nebeská
jméno:
Monika Nebeská

funkce:
ředitelka a předsedkyně představenstva Zemědělského družstva Všestary (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Absolventka Vysoké školy ekonomické působí ve všestarském zemědělském družstvu již od roku 1996. Od roku 2003 byla finanční ředitelkou, o tři roky později již také místopředsedkyní představenstva. Od roku 2009 je šéfkou celého družstva a zároveň předsedkyní představenstva. Na počátku své kariéry se Monika Nebeská specializovala na leasing a obchod, působila také jako odborný ekonomicko-pedagogický pracovník na Střední průmyslové škole strojní v Hradci Králové. Od roku 2007 je členkou představenstva Okresní agrární komory v Hradci Králové, od roku 2008 členkou představenstva Svazu pěstitelů cukrovky Čech. Je vdaná a má osmnáctiletého syna.
710 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
9.
Marika Pečená
jméno:
Marika Pečená

funkce:
senior manažerka klinického vývoje společnosti Zentiva (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Ve farmaceutickém průmyslu se pohybuje přes deset let. Od roku 2011, v návaznosti na novou legislativu, zavádí pro společnost Zentiva v Rusku nový druh studií v oblasti klinické farmakologie. Odborníků, u kterých se prolíná znalost aplikované klinické farmakologie se současnou znalostí ruského a anglického jazyka, ruského prostředí a lékového průmyslu, je v Evropě nedostatek. Marika Pečená je odpovědná za vytváření postupů k realizaci těchto studií, školení ruských lékařů a celkové prošlapávání nové cesty v komplexním ruském prostředí. Vedle medicíny studovala i hudební vědu a v roce 2010 založila na Vysočině v želivském klášteře festival klasické duchovní hudby Musica Figurata. Jako umělecká ředitelka festivalu zajišťuje dramaturgii a produkci celého festivalu.
668 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
10.
Jana Švábenská
jméno:
Jana Švábenská

funkce:
výkonná ředitelka pro provoz Komerční banky (oborový žebříček: Finance)
Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Svoji kariéru začala v Československé obchodní bance, kde na různých pozicích v oblasti dokumentárního platebního styku a financování exportních a importních operací působila až do roku 2000. V Komerční bance v roce 2000 začínala na pozici ředitele divize obchodu a exportního financování, kterou úspěšně vedla až do prosince roku 2009, kdy nastoupila do své současné funkce výkonné ředitelky pro provoz a stala se členkou výboru ředitelů této banky. Ze své pozice odpovídá za více než 650 zaměstnanců a činnosti například v oblastech platebního styku, platebních karet, hotovostních operací nebo custody a depozitář. Pracuje ve výkonné radě národního výboru Mezinárodní obchodní komory, kde zároveň předsedá bankovní komisi. Během těchto let také působila v představenstvech a dozorčích radách společností Inspekta a KB Factoring. Svůj volný čas nejraději věnuje své dceři, cestování a historii.
577 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
11.
Michaela Chaloupková
jméno:
Michaela Chaloupková

funkce:
členka představenstva a ředitelka divize nákup společnosti ČEZ (oborový žebříček: Energetika a těžba nerostných surovin)
Ve společnosti ČEZ řídí právnička Michaela Chaloupková od počátku letošního roku divizi nákup. Je navíc jedinou ženou ve vedení největší české energetické společnosti, v představenstvu zasedla loni na podzim. Sama o sobě v rozhovoru pro HN řekla, že největší výzvou je pro ni tendr na Temelín. V divizi nákup působí od začátku své kariéry v ČEZ. Když do firmy před osmi lety nastupovala na pozici obchodní referentky, byla to vlastně nejnižší nákupní pozice, která v divizi je. Postupem času poctivě absolvovala v hierarchii firmy cestu nahoru. Je vdaná, má dvouletého syna. Za odpočinek považuje vaření a vypnout dokáže, když si vyrazí zaběhat do lesa.
468 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
12.
Martina Grygar Březinová
jméno:
Martina Grygar Březinová

funkce:
generální řediltelka Sodexo – Řešení pro motivaci (oborový žebříček: Obchod a služby)
Generální ředitelkou v Sodexo – Řešení pro motivaci pro Českou i Slovenskou republiku se stala před dvěma lety. Před svým povýšením byla finanční ředitelkou společnosti, podílela se na tvorbě její strategie a řídila veškeré finanční operace. Před příchodem do Sodexa v roce 2006 pracovala ve společnostech Eurotel Praha (dnes Telefónica O2 Czech Republic) a Sodexo Pass Česká republika nebo PricewaterhouseCoopers Audit. Ostravská rodačka je absolventkou Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity v Karviné a složila zkoušky Sdružení autorizovaných účetních znalců (ACCA). Letos v létě se provdala a brzy očekává narození prvního potomka. V soukromí má Březinová dva velké koníčky – vaření a cestování. Miluje kuchyni jižní Francie a Kanady, kam jezdí za svými přáteli.
448 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
13.
Eva Štěpánková
jméno:
Eva Štěpánková

funkce:
majitelka české firmy Ryor (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Zakladatelka, majitelka a současně ředitelka české kosmetické firmy Ryor dodává své výrobky na český i zahraničí trh už dvacet let. Tehdy začala podnikat jako matka samoživitelka s malou dcerou a vstupním kapitálem 30 tisíc korun. Předtím téměř dvacet let šéfovala výrobě kosmetických přípravků v pražském Ústavu lékařské kosmetiky. Oslavy výročí založení Ryoru se podle ní nesou v pracovním duchu, ale ona je spokojená. Značka se prodává v 16 zemích světa (například v Austrálii, Maďarsku nebo USA) a letos se jí podařilo inovovat obaly pěti řad výrobků. Eva Štěpánková je držitelkou řady prestižních ocenění a její velkou zálibou je její pes.
423 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
14.
Anna Kodysová
jméno:
Anna Kodysová

funkce:
vedoucí mezinárodního oddělení kanceláře generálního ředitele SŽDC (oborový žebříček: Doprava a logistika)
Vystudovala ČVUT, Fakultu stavební, obor konstrukce a dopravní stavby. Titul MBA získala na manchesterské Metropolitní univerzitě. Je rovněž držitelkou evropského certifikátu Opravné systémy pozemních konstrukcí a inženýrských staveb z Londýna. Ve společnosti Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) působí od roku 2003, předtím pracovala na různých pozicích ve společnostech ČD a ČSD. Externě vyučuje na své alma mater na Fakultě dopravní. V SŽDC zastává funkci vedoucí mezinárodního oddělení v kanceláři generálního ředitele, v roce 2010 byla zvolena do řídícího výboru UIC v Paříži pro největší forum této organizace, Železniční systémy. Její hlavní odpovědností je zastřešovat spolupráci SŽDC s mnoha mezinárodními železničními společnostmi, například v Bruselu, Paříži a Varšavě, a také dvoustrannou spolupráci zejména s okolními státy – železničními manažery infrastruktury.
359 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
15.
Magdalena Souček
jméno:
Magdalena Souček

funkce:
vedoucí partnerka pro střední a jihovýchodní Evropu společnosti Ernst & Young (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Jen málo žen v Česku buduje svou kariéru tak cílevědomě a konzistentně jako Magdalena Souček. Stálice ankety 25 žen českého byznysu se loni stala šéfkou Ernst & Young pro region střední a jihovýchodní Evropy. Není tedy už jen vedoucí partnerkou pro Českou republiku, ale také například pro Slovensko, Maďarsko a Srbsko. Profesní kariéru začínala jako dítě českých emigrantů v americkém Bostonu coby auditorka, po roce 1990 přesídlila do Prahy. Pro mezinárodní poradenskou společnost Ernst & Young pracuje už deset let. V letech 2006 až 2008 byla prezidentkou Americké obchodní komory v Česku, dnes zde působí jako členka řídícího výboru. Má dospívající dceru, ráda lyžuje a zajímá se o vinařství.
333 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
16.
Eva Jiřičná
jméno:
Eva Jiřičná

funkce:
ředitelka soukromé architektonické kanceláře (oborový žebříček: Reality, development a stavební společnosti)
Ve světě je uznávanou architektkou, za celoživotní dílo získala Řád britského impéria. Narodila se ve Zlíně, architekturu vystudovala v hlavním městě. V srpnu 1968 odjela na stáž do Londýna, vrátila se až po sametové revoluci, protože jí úřady zrušily výjezdní doložku. Loni dokončila Kulturní a univerzitní centrum ve Zlíně, v Praze projektovala například konstrukci oranžerie na Pražském hradě nebo interiéry Tančícího domu. V Londýně nese její rukopis stanice metra Canada Water nebo přestavba vstupu a recepce Victoria & Albert muzea. Vede architektonické studio AI Design v Praze, v Londýně je majitelkou kanceláře Eva Jiricna Architects. V květnu 2011 obdržela čestný doktorát Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
312 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
17.
Jana Vládková
jméno:
Jana Vládková

funkce:
obchodní ředitelka železniční dopravy AWT (oborový žebříček: Doprava a logistika)
V čele dvacetičlenného týmu obchodníků stojí od roku 2008. Pro jednoho z největších soukromých poskytovatelů železničních nákladních služeb v Evropě – skupinu AWT – ale pracuje už dvanáct let. Má na starosti železniční obchodní aktivity, které zahrnují péči o stávající zákazníky, udržování vztahů s klíčovými dodavateli, ale především získávání nových zákazníků a rozšiřování působnosti společnosti nejen v Česku, ale i zahraničí. Výsledkem práce týmu Jany Vládkové jsou roční výnosy okolo 4 miliard korun a více než 11 milionů přepravených tun nákladu. Jak sama říká, je týmovým hráčem a mezi svými kolegy preferuje maximální otevřenost a soudržnost. Svůj čas mimo práci tráví s manželem, pětiletou dcerou a ročním synem. Má ráda dobré víno, zajímavou knihu, vyráží na kolo i lyže a zdokonaluje se v golfu.
301 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
18.
Hana Gawlasová
jméno:
Hana Gawlasová

funkce:
partnerka advokátní kanceláře Kinstellar (oborový žebříček: Právní služby)
Hana Gawlasová působí v advokátní kanceláři Kinstellar od roku 1999, kde zastává pozici partner a vede pracovní skupinu pro technologie, média a telekomunikace. Zabývá se zejména právem informačních technologií, právem elektronických komunikací a oblastí ochrany osobních údajů a ochrany soukromí. V Kinstellar (a dříve v Linklaters) dlouhodobě podporuje program společenské zodpovědnosti firem a je koordinátorem projektu právních služeb pro bono. Od září roku 2012 je členem správní rady společnosti Rozmarýna. Ve volném čase se nejraději věnuje své rodině.
301 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
19.
Zuzana Ceralová-Petrofová
jméno:
Zuzana Ceralová-Petrofová

funkce:
jednatelka a prezidentka firmy Petrof (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Je majitelkou firmy, která už od roku 1864 vyrábí piana a klavíry světové úrovně. Komunisté firmu v roce 1948 zabavili. Rodina Petrofů ji získala zpět až po 43 letech, v roce 1991. Zuzana Ceralová-Petrofová společnost převzala v roce 2004, když se stala výkonnou ředitelkou a jednatelkou. Loni se stala prezidentkou firmy. V roce 2005 byla jmenována prezidentkou Evropské konfederace výrobců hudebních nástrojů, kterou vedla dva roky, a nyní je její členkou. Od roku 2003 je také prezidentkou Asociace výrobců hudebních nástrojů. Ceralová-Petrofová absolvovala Farmaceutickou fakultu UK v Hradci Králové. Je vdaná, má osmnáctiletou dceru Annu a osmiměsičního syna Antonína.
277 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
20.
Petra Wendelová
jméno:
Petra Wendelová

funkce:
partnerka Ernst & Young, Transakční služby (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Vystudovala ekonomickou statistiku na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde získala i titul kandidáta věd a působila jako odborný asistent do roku 1990. V dalších letech zastávala významné pozice v oblasti správy investičních fondů, obchodování s cennými papíry a corporate finance. Z pozice Vice President v investiční bance Credit Suisse First Boston odešla v roce 2000 do vedení Ernst & Young, kde v současné době řídí odbor fúzí a akvizic a působí aktivně rovněž v oblasti litigační podpory a oceňování podniků. Petra Wendelová byla řadu let členkou Burzovní komory BCCP a členkou Etické komise Unie investičních fondů a společností.
257 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
21.
Michaela Tomášková
jméno:
Michaela Tomášková

funkce:
právní ředitelka a vedoucí oddělení práva a auditu Central Group (oborový žebříček: Reality, development a stavební společnosti)
Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor právo a právní věda. V roce 2004, ihned po studiích, nastoupila do společnosti Central Group, kde se v roce 2007 stala vedoucí právní skupiny. Nyní působí jako právní ředitelka a vedoucí oddělení práva a auditu. Je také členkou dozorčí rady. Celou svou kariéru spojila s Central Group, a proto úspěchy firmy považuje tak trochu i za úspěchy vlastní. Vzhledem k neustálému kontaktu s lidmi v práci svůj volný čas nejraději tráví v přírodě a jen s úplně nejbližšími lidmi. Jako výzvu si před časem vytyčila ovládnutí alespoň základů tenisu, a tak poslední dobou ve volném čase „trápí“ svého trenéra.
256 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
22.
Beata Rajská
jméno:
Beata Rajská

funkce:
majitelka společnosti Beata Rajská (oborový žebříček: Obchod a služby)
V módní branži se pohybuje od roku 1997, v roce 2001 si založila vlastní společnost Beata Rajská – design. Své kolekce představovala také v zahraničí, například na módních přehlídkách v Moskvě, Varšavě, Berlíně, Londýně nebo Torontu. Navrhovala i šaty pro soutěže Miss České republiky a modely, ve kterých vítězky reprezentovaly Českou republiku na mezinárodních soutěžích krásy. Rodačka ze Slovenska je absolventkou Střední průmyslové školy oděvní v Trenčíně a Filozofické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě. Od roku 2009 je členkou správní rady Nadace Archa Chantal. Pokud zrovna nekreslí, ráda čte. V zimě lyžuje, a protože všichni její muži doma hrají golf, pokouší se o to také.
254 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
23.
Jana Hudcová
jméno:
Jana Hudcová

funkce:
ředitelka úseku geologie společnosti MND (oborový žebříček: Energetika a těžba nerostných surovin)
Celou profesionální praxi se věnuje naftové a plynárenské problematice. Velkou část kariéry strávila ve společnosti MND (dříve Moravské naftové doly). Podílela se na odborné transformaci původní státní firmy v moderní prosperující akciovou společnost a na rozvoji aktivit podzemního skladování zemního plynu v MND. V období let 2004 až 2006 působila krátce na Slovensku ve společnosti Nafta, kde se dále zabývala problematikou podzemního skladování zemního plynu na komplexu PZP Láb, v letech 2006 až 2010 pak působila v Rakousku ve společnosti RAG jako člen projekčního a realizačního týmu projektu podzemního skladování zemního plynu „7 Fields“. Po úspěšném dokončení fáze I tohoto projektu se vrátila do MND, kde pracuje na pozici ředitelky úseku geologie. Prvním krokem na její nynější pozici bylo vytvoření rozvojové strategie MND v oblasti průzkumu a těžby uhlovodíků na českém území. Největší radostí v osobním životě jsou její dvě dcery, mezi záliby patří sport, cestování, kultura, studium.
243 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
24.
Petra Průšová
jméno:
Petra Průšová

funkce:
ředitelka Millward Brown pro licencované země Evropy (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Vystudovala statistiku na Vysoké škole ekonomické a psychologii na Univerzitě Karlově v Praze. V roce 1999 založila a od tohoto roku také vedla českou pobočku agentury Millward Brown a současně byla ředitelkou pro rozvoj střední a východní Evropy. Letos v létě byla v rámci evropského vedení společnosti nově jmenována na pozici Licencee Director Europe a řídí aktivity Millward Brown v některých licencovaných zemích Evropy – odpovídá za rozvoj zemí Skandinávie, Izraele, Ruska a Ukrajiny, ale také Chorvatska a Rumunska. V minulosti spolupracovala s OECD, Sociologickým ústavem a jinými výzkumnými institucemi. Byla zástupkyní v projektu INES OECD a národní koordinátorkou Sondy Maturant, opakovaně předsedkyní sdružení Simar. V současné době rovněž vyučuje marketingový výzkum na VŠE a FF UK.
238 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
25.
Hana Machačová
jméno:
Hana Machačová

funkce:
členka představenstva pojišťovny Kooperativa (oborový žebříček: Finance)
Vystudovaná právnička pracuje v Kooperativě od roku 1995. Postupně působila ve funkci obchodní ředitelky agentury Střední Čechy, v roce 1998 se stala ředitelkou této agentury. V roce 2000 byla jmenována členkou představenstva pojišťovny Kooperativa, odpovídá za resort obchodu. Od letošního dubna je také náměstkyní generálního ředitele. Zároveň je předsedkyní výkonného výboru sekce obchodu v České asociaci pojišťoven a členkou Klubu manažerek České manažerské asociace. Původně chtěla být malířkou a plánovala studium na UMPRUM, nastoupila ale do státní správy a malování se začala věnovat jako svému koníčku, který jí vydržel dodnes. Státní správa ji brzy přestala bavit, a tak v roce 1984 nastoupila do České státní pojišťovny, kde se stala vedoucí odboru. Má jednoho syna a ráda lyžuje.
218 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
26.
Petra Mašínová
jméno:
Petra Mašínová

funkce:
ředitelka NWR Communications (oborový žebříček: Energetika a těžba nerostných surovin)
Koordinuje komunikaci pro střední a východní Evropu na úrovni skupiny BXR, je ředitelkou komunikace a udržitelného rozvoje společnosti NWR a jako členka senior managementu je šéfkou PR a komunikace ve společnosti OKD. Vysokoškolské studium, které zahájila na Západní katolické univerzitě v Angers ve Francii, ukončila na Západočeské univerzitě v Plzni. Během svého působení v diplomacii absolvovala postgraduální studium v oboru EU & komunikace v Bruselu, kde pracovala jako mluvčí Stálého zastoupení ČR v EU. Po několika angažmá na ministerstvu zahraničních věcí a Úřadu vlády ČR v oblasti evropské integrace odešla do soukromého sektoru, kde spoluzakládala dceřinou společnost České spořitelny věnující se poradenství v oblasti strukturálních fondů. Během svého působení v NWR absolvovala Tuck Executive Program na Tuck School of Business v USA. Petra Mašínová je zakladatelkou Nadace OKD, kde je dodnes předsedkyní správní rady.
213 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
27.
Petra Pipková
jméno:
Petra Pipková

funkce:
generální ředitelka společnosti Mediacom (oborový žebříček: Telekomunikace a média)
Díky jejímu vedení se roční obrat společnosti zvýšil z 500 milionů korun v roce 1997, kdy se stala generální ředitelkou firmy Mediacom, na více než dvoumiliardový v současnosti. Ve své roli má odpovědnost především za strategické plánování a rozvoj, finanční výkonnost, realizaci komunikačních strategií lokálních i mezinárodních klientů pro území ČR a SR a tvorbu negociačních strategií pro lokální a mezinárodní klienty. Po studiích oboru marketingové řízení a správa, specializace na oblast financí a práva, na Anglo American College dva roky vedla vlastní firmu, od roku 1994 byla na manažerské pozici v agentuře Grey, kde měla na starost strategický rozvoj mediálního oddělení. Letos dokončila studium MBA.
208 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
28.
Vladimíra Josefiová
jméno:
Vladimíra Josefiová

funkce:
partner společnosti Karakoram Partners (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Spoluzakladatelka a partnerka společnosti Karakoram Partners má za sebou bohatou profesní praxi nejen v tuzemsku, ale také v zahraničí, odkud se do Prahy vrátila před dvěma lety, aby se věnovala vlastnímu podnikání v oblasti fúzí a akvizic v zemích střední a východní Evropy a zemích bývalé Jugoslávie. Do roku 2010 působila na významných manažerských pozicích například v mezinárodní společnosti Intesa Sanpaolo Card se sídlem ve Slovinsku a Chorvatsku, v české a slovenské bance skupiny UniCredit, ve VÚB bance na Slovensku a v Itálii, v konzultační firmě McKinsey & Co. v Praze a Varšavě nebo ve firmě Pepsico v USA, Maďarsku, Česku a na Slovensku. V první polovině devadesátých let pracovala také na ministerstvu privazitace a ve firmě Goldman Sachs & Co. v New Yorku a Londýně. Vladimíra Josefiová vystudovala VŠE v Praze a titul MBA získala na Harvard Business School. Je mentorkou projektu Odyssesy, v němž se vrcholové manažerky a manažeři věnují profesnímu rozvoji talentovaných žen v Česku. Je rovněž členkou Harvard Club Česká republika. Jejím největším koníčkem je jízda na koni a velkou zálibou jsou i stará auta – veteráni.
205 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
29.
Eva Škorničková
jméno:
Eva Škorničková

funkce:
jednatelka společnosti Kraft Foods CR a Slovakia (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Po absolvování Právnické fakulty UK v Praze v roce 1994 odjela do Kanady na postgraduální studium na právnickou fakultu University of Ottawa. Po ukončení studia na kanadské univerzitě v Ottawě zůstala a přijala pozici v diplomatických službách jako vedoucí konzulárního oddělení českého velvyslanectví v Kanadě. Po ukončení diplomatické mise v roce 1999 se vrátila do Česka a pracovala pro nadnárodní společnosti v regionálních pozicích, kdy vytvářela a budovala plnohodnotně fungující právní oddělení. Nejprve pracovala pro British Airways a od roku 2000 měla na starosti právní oddělení Kimberly-Clark pro celou střední a východní Evropu. Do společnosti Kraft Foods nastoupila v roce 2004, zpočátku měla na starost země střední Evropy, po realizaci několika významných akvizic a především koupě společnosti Opavia-LU řídí v Česku a na Slovensku právní oddělení, zároveň je jednatelkou a členkou představenstva společností Kraft Foods CR a Slovakia.
188 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
30.
Petra Procházková
jméno:
Petra Procházková

funkce:
finanční ředitelka společnosti Agrofert Holding (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Přes čtyři roky je Petra Procházková finanční ředitelkou společnosti Agrofert. Vystudovala přitom Vysokou školu chemicko-technologickou, obor automatizované systémy řízení, a s čísly nechtěla mít dlouho nic společného. Svou profesní kariéru začínala jako programátorka v krajské správě sboru požární ochrany, kde po třech letech musela přejít na odbor ekonomiky. I když změnila zaměstnání, u ekonomiky a financí už zůstala. V roce 1993 nastoupila do zahraniční obchodní společnosti, kde se brzy stala vedoucí ekonomického úseku, a o pět let později začala pracovat pro Agrofert. V něm dnes působí i jako předsedkyně dozorčí rady. K odpočinku jí pomáhá fyzická aktivita, má ráda domácí práce, sport a cestování.
175 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
31.
Katarína Navrátilová
jméno:
Katarína Navrátilová

funkce:
generální ředitelka sítě Žabka (oborový žebříček: Obchod a služby)
Generální ředitelkou franšízingové sítě obchodů Žabka se stala letos v létě, předtím působila na pozici obchodní ředitelky této maloobchodní sítě. Ve společnosti Tesco pracuje již dvanáct let. V roce 2000 začínala v bratislavské centrále Tesco SR v oddělení čerstvých potravin, postupně prošla pozicemi nákupčí a manažer kategorie v segmentu masa a drůbeže. Po přechodu do Prahy pokračovala v nastoupené kariéře manažera oddělení drogerie a kosmetiky pro Českou i Slovenskou republiku a pak manažera čerstvých potravin, kde byla odpovědná za vytváření nákupní strategie tohoto segmentu. Navrátilová vystudovala Ekonomickou univerzitu v Bratislavě. Ve volném čase ráda cestuje, baví ji lyžování a poslech dobré muziky.
166 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
32.
Vendula Macháčková
jméno:
Vendula Macháčková

funkce:
ředitelka globálního marketingu společnosti Pears Health Cyber (oborový žebříček: IT a technologie)
Společnost Pears Health Cyber (PHC) nabízí deset let klientům z řad farmaceutického průmyslu poradenství a projektové řízení v oblasti digitálního marketingu. Před třemi lety se firma rozhodla zkušenosti zúročit i za hranicemi a tuto misi si vzala za svou právě Vendula Macháčková. V první fázi se podílela na rozjezdu joint venture v Německu. Připravila rovněž koncept franšízingové sítě pro region střední a východní Evropy a během 18 měsíců se jí podařilo prodat franšízy pro Rusko, Polsko, Ukrajinu, Litvu, Lotyšsko, Estonsko a Rumunsko. Jako inženýrka ekonomie se nyní připravuje na obhajobu titulu Ph.D., vedle toho absolvuje franšízingovou akademii. Snaží se ale podporovat v rozvoji i druhé a vede diplomovou práci studentky na Technické univerzitě v Liberci.
Vedle práce vychovává svého syna.
157 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
33.
Marta Guthová
jméno:
Marta Guthová

funkce:
vrchní ředitelka pro centrální nákup, obchod a marketing a členka představenstva společnosti Český Aeroholding (oborový žebříček: Doprava a logistika)
Kariéru ve společnosti Letiště Praha zahájila v dubnu roce 2006 jako ředitelka komerčních aktivit. Následující rok se stala výkonnou ředitelkou pro neletecký obchod a služby a na začátku roku 2009 byla jmenována vrchní ředitelkou pro neletecký obchod, provoz a nákup. Od března roku 2011 je členkou představenstva akciové společnosti Český aeroholding, což je holdingová struktura, která zastřešuje Letiště Praha, České aerolinie a jejich dceřiné společnosti. Před nástupem do společnosti Letiště Praha pracovala 13 let pro anglickou investiční skupinu Flow East, kde zastávala od roku 1999 i funkci členky představenstva. Je absolventkou Open University ve Velké Británii. Je zakládající členkou Women in Business v rámci organizace International Business Forum. Volný čas nejraději tráví se svou rodinou, letos se jí narodil syn. Baví ji cestování, v zimě hlavně hory a lyžování.
139 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
34.
Taťána le Moigne
jméno:
Taťána le Moigne

funkce:
ředitelka Google ČR (oborový žebříček: IT a technologie)
Českou pobočku Googlu zakládala jako jediný zaměstnanec v roce 2006. V této době nabízel Google čtyři služby v češtině a dosahoval 17 procent podílu ve vyhledávání. V současnosti má české zastoupení 25 zaměstnanců a s lokálním vyhledávačem Seznam se letos staly vyrovnanými partnery. Le Moigne pracovala po absolutoriu VŠE ve společnosti Abakus Distribution a Digital Equipment (dnešní HP). Deset let strávila ve společnosti Microsoft v Česku, Německu a ve Velké Británii. Před nástupem do Googlu vedla vlastní konzultační firmu. Mimo svět informačních technologií, v němž pracuje přes dvě desetiletí, je autorkou dětských vzdělávacích her. Loni le Moigne anketu TOP 25 žen českého byznysu vyhrála.
137 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
35.
Martina Králová
jméno:
Martina Králová

funkce:
ředitelka marketingu Asseco Solutions ČR (oborový žebříček: IT a technologie)
Do Asseco Solutions přišla v roce 2007 ze společnosti České Radiokomunikace, kde pracovala na pozici vedoucí marketingové a firemní komunikace. Je absolventkou oboru matematika - základy techniky na Pedagogické fakultě UK. Po šestileté učitelské praxi se začala věnovat oboru marketingu a marketingové komunikace ve společnosti Softlink. V oblasti ICT má již více než patnáctiletou praxi. Martina Králová se zajímá o umění a historii, zejména o starověké kultury a velmi ráda cestuje. Je také milovnicí psů – doma má border kolii.
136 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
36.
Helena Hostková
jméno:
Helena Hostková

funkce:
finanční ředitelka a členka představenstva společnosti Čepro (oborový žebříček: Energetika a těžba nerostných surovin)
Za své výkony byla letos finanční ředitelka a členka představenstva společnosti Čepro zvolena v soutěži Klubu finančních ředitelů (CFO club) mezi tři nejlepší finanční ředitele roku. Zaujala svým podílem na implementaci systému SAP, nastavení procesů k řízení cash flow, revizi controllingového systému či nastavení nového systému reportingu. Mezi její hlavní kvality patří zkušenosti z výkonného řízení v mezinárodním prostředí, orientace na dosažení výsledku se zaměřením na týmovou spolupráci, preciznost a důkladnost. Před příchodem do společnosti Čepro působila na různých manažerských pozicích ve společnostech ČEZ a TRW Autoelektronika Benešov. Má dva dospělé syny a mezi své záliby řadí literaturu, sport a divadlo.
133 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
37.
Monika Mošová
jméno:
Monika Mošová

funkce:
výkonná ředitelka pro informační systémy Telefónica Czech Republic (oborový žebříček: Telekomunikace a média)
Ve funkci výkonné ředitelky české Telefóniky pro informační systémy je jednou z nejvýše postavených žen této telekomunikační společnosti. Stála u zrodu mobilních GSM technologií v Česku, připravovala sloučení firem Eurotel a Český Telecom i privatizaci Telecomu, má zásluhu na tom, že v Česku nyní vzniká prostor v hodnotě několika miliard korun pro telekomunikační a technologický byznys Telefóniky v celém regionu. Ten by měl poskytovat služby datového centra i na západ, konkrétně pro Německo, což se dá v našich podmínkách označit za přelomový trend. Přitom „telco“ kariéru vůbec neplánovala. Vystudovala biochemii na Přírodovědecké fakultě Karlovy univerzity. U vědy a výzkumu ovšem vydržela jen chvíli. Na počátku devadesátých let půsibila na nové Středoevropské univerzitě v Praze, založené a financované americkým finančníkem Georgem Sorosem. V telekomunikacích působí od druhé poloviny devadesátých let.
130 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
38.
Lucia Belková
jméno:
Lucia Belková

funkce:
manažerka softwarové divize IBM Česká republika (oborový žebříček: IT a technologie)
Manažerka, jíž podle spolupracovníků nechybí manažerský talent a schopnosti, ale zároveň ani moudrost a pokora, s níž přistupuje k lidem. Lucia Belková pracuje ve společnosti IBM Česká republika dvanáct let, poslední tři roky na pozici obchodní ředitelky softwarové divize, která zahrnuje prodej SW, jeho lokalizaci na český trh a podporu zákazníků a partnerů. Předtím působila na obchodních a manažerských pozicích s odpovědností především za zákazníky z řad menších a středních firem. Vystudovala obchod a marketing na Ekonomické univerzitě v Bratislavě. Ráda čte, sportuje, cestuje a miluje Prahu.
127 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
39.
Radka Konečná
jméno:
Radka Konečná

funkce:
zakládající partnerka advokátní kanceláře Konečná & Zacha (oborový žebříček: Právní služby)
V rámci advokátní kanceláře je odpovědná zejména za oblast nemovitostí, mezi další její silné oblasti patří fúze a akvizice, bankovnictví a finance. Několik let je také rozhodkyní zapsanou u Rozhodčího soudu při Agrární komoře a Hospodářské komoře ČR. Zakládající partnerka advokátní kanceláře Konečná & Zacha (dříve Konečná & Šafář) byla rovněž rozhodujícím elementem při založení poboček v Bratislavě (2003), Bukurešti (2007), Sofii (2008) a Petrohradu (2010). Dodnes se Konečná aktivně podílí na jejich vedení. Proto je advokátkou v České a Slovenské republice a usazenou advokátkou v Bulharsku a Rumunsku. Hovoří anglicky, rusky (v obou jazycích je soudní překladatelkou) a také německy. Jejím velkým potěšením je pětiletý syn Lukáš.
126 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
40.
Zuzana Řezníčková
jméno:
Zuzana Řezníčková

funkce:
jednatelka a exekutivní ředitelka pro segment Retail společnosti ČEZ Prodej (oborový žebříček: Energetika a těžba nerostných surovin)
Jednatelkou společnosti ČEZ Prodej je již čtyři roky. Do skupiny ČEZ přišla ze společnosti Telefónica 02 Slovensko, kde byla obchodní a od roku 2008 i marketingovou ředitelkou. Předtím zastávala pozici generální ředitelky společnosti Mediatel. Působila také na různých manažerských pozicích ve společnostech Emco, Master Foods, Eurotel nebo ČSA. V posledním období je vedle českého retailového trhu v rámci skupiny ČEZ odpovědná i za rozjezd retailových aktivit na Slovensku. Ve volném čase společně s manželem ráda cestuje nebo relaxuje na golfu. Je absolventkou Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a v oboru pracovala pět let jako výzkumný pracovník.
118 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
41.
Monika Marečková
jméno:
Monika Marečková

funkce:
Řídící partnerka společnosti RSM Tacoma (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Dvanáct let pracovala ve společnosti Cimex, kde byla v posledních letech finanční ředitelkou celého koncernu a místopředsedkyní představenstva. V roce 2006 se přidala k týmu RSM Tacoma a řídila oddělení Corporate Finance, kde realizovala přes třicet úspěšných transakcí, prioritně v oblasti fúzí a akvizic a dále aranžovala řadu projektů financování a refinancování. V roce 2010 byla jmenována managing partnerkou s odpovědností za vedení celé společnosti. Pod jejím vedením se Tacoma stala součástí jedné z největších poradenských sítí na světě RSM International. Monika Marečková je aktivní také v rámci Americké obchodní komory a letos na jaře se stala jednou z prvních členů prestižního Plus Clubu, do kterého vedení AmCham nominuje své nejaktivnější členy.
116 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
42.
Kateřina Jirásková
jméno:
Kateřina Jirásková

funkce:
generální ředitelka Generali PPF Asset Management (oborový žebříček: Finance)
Kariéru odstartovala po absolvování VŠE jako obchodník s dluhopisy ve společnosti Conseq, do skupiny PPF nastoupila v roce 2000 na pozici portfolio manažera. V posledních osmi letech řídila Generali PPF Asset Management - do konce letošního září spravovala jedno z největších portfolií ve střední a východní Evropě, jehož hodnota se v pololetí roku 2012 vyšplhala na 209 miliard korun. Odpovídala rovněž za výkonnost investic 27 firem Generali PPF Holdingu ve 14 zemích, jejichž aktiva dosahují 15 miliard eur. V lednu příštího roku se stane finanční ředitelkou skupiny PPF.
Kateřina Jirásková je matkou devítiměsičního syna Daniela a šestiletého Davida. Ráda čte, většinou v noci. Se starším synem jezdí na kole a kolečkových bruslích, o dovolené šnorchlují.
109 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
43.
Monika Horníková
jméno:
Monika Horníková

funkce:
viceprezidentka a generální ředitelka GlaxoSmithKline (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Od roku 2007 vede českou pobočku farmaceutické divize GlaxoSmithKline. Před příjezdem do České republiky vedla pobočky GSK na Slovensku a v Pobaltí. Ve skupině GSK pracuje Horníková od roku 2001, ve farmacii se pohybuje již 19 let. Kromě vedení pobočky je odpovědná za vedení onkologické divize společnosti pro střední a východní Evropu. Od roku 2011 je předsedkyní Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP), která na českém trhu sdružuje 32 farmaceutických firem s vlastním výzkumem a vývojem léků. Ve volném čase se věnuje společenskému tanci. S manželem začátkem devadesátých let obhájila titul mistrů Slovenska ve standardních tancích a předtím i titul mistrů České republiky v deseti tancích.
101 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
44.
Renáta Mrázová
jméno:
Renáta Mrázová

funkce:
generální ředitelka ING Pojišťovny ČR/SR (oborový žebříček: Finance)
Loni se stala první Češkou na pozici generální ředitelky ING Pojišťovny, na níž nahradila jinou ženu – Australanku Alexis George. Povýšila z funkce finanční ředitelky společnosti, kterou zastávala nadvakrát, od roku 2000 a 2009. Během krátkého přerušení kariéry v ING se věnovala vlastnímu byznysu a stála u zrodu Direct Pojišťovny, kde působila v letech 2006 až 2007 jako generální ředitelka a předsedkyně představenstva. Mrázová je také členkou prezidia České asociace pojišťoven a angažuje se v projektech, které podporují zastoupení žen v manažerských pozicích. Vystudovala obor hospodářská politika a obchodní podnikání na VŠE v Praze. Ráda cestuje, jezdí na bruslích a maluje a zajímá se o historii umění.
99 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
45.
Iva Milerová
jméno:
Iva Milerová

funkce:
generální ředitelka vydavatelství Supraphon (oborový žebříček: Telekomunikace a média)
V hudebním průmyslu se Iva Milerová pohybuje od roku 1991. Začínala jako Promotion Manager v Rádiu Bonton. Jako Promotion Manager pak působila také například v BMG Ariola ČR. Od roku 1995 do roku 2009 svou profesní dráhu na dlouhá léta svázala s firmou Warner Music. Působila tam na různých manažerských a regionálních pozicích v pražské i vídeňské pobočce, od roku 2004 zastávala funkci generální ředitelky Warner Music Czech Republic. V roce 2009 se stala šéfkou vydavatelství Supraphon.
95 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
46.
Sonia Slavtcheva
jméno:
Sonia Slavtcheva

funkce:
finanční ředitelka celosvětové skupiny Home Credit (oborový žebříček: Finance)
Čtyři roky řídí z pozice finanční ředitelky skupiny Home Credit finanční aktivity skupiny v osmi zemích na východ od České republiky od Ruska až po Vietnam a Čínu. Na konci roku ale v této pozici končí a zatím nechce prozradit, kam se posune dál. Jedno ví ale jistě: první dva měsíce v roce 2013 stráví se svým manželem cestováním po Austrálii, prostě si udělá výjimečné dva měsíce prázdnin. Před příchodem do Home Creditu pracovala Slavtcheva deset let ve skupině General Electric, kde se vypracovala z pozice controller české pobočky GE Capital až na finanční ředitelku GE Real Estate pro region střední a východní Evropy. Za svého působení ve skupině GE pracovala necelé tři roky v USA na pozici vice-prezidentky Treasury pro Severní a Jižní Ameriku v divizi GE Money. Své první zkušenosti z oblasti účetnictví získávala ve firmách Douwe Egberts a TOS Varnsdorf. Má dospělého syna, který se letos v USA oženil.
88 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
47.
Simona Sokolová
jméno:
Simona Sokolová

funkce:
generální ředitelka společností Olma a Profrost (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Generální ředitelkou jedné z největších tuzemských mlékáren Olma byla jmenována koncem roku 2008. Zároveň již sedmým rokem řídí společnost Profrost, významného výrobce hluboce zamraženého předpečeného pečiva, která od roku 2010 patří také do skupiny Agrofert Holding. Svou profesní kariéru v potravinářství začínala jako vedoucí prodeje pro Moravu a poté pro ČR v Mlékárně Kunín, pracovala na pozici obchodní ředitelky potravinářské firmy Semix Pluso, od roku 2002 do roku 2006 působila jako výkonná ředitelka firmy Delta Frozen Products. Ve svém volném čase se věnuje zahradničení a pěstování bonsají.
80 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
48.
Dita Stejskalová
jméno:
Dita Stejskalová

funkce:
řídící partnerka Ogilvy Public Relations (oborový žebříček: Telekomunikace a média)
V české pobočce přední společnosti v oboru firemní komunikace Ogilvy Public Relations pracuje už od roku 1994 a podílela se i na jejím založení. Pod jejím vedením získala firma několik mezinárodních ocenění. Koordinuje také aktivity Ogilvy PR ve střední a východní Evropě a je spoluautorkou knih o firemní komunikaci. Do ledna 2007 byla předsedkyní Výkonné rady APRA (Asociace public relations agentur). Kromě své běžné práce přednáší PR na vysokých školách. Vystudovala VŠE Praha, Fakultu mezinárodních vztahů, se specializací na mezinárodní obchod, politiku a diplomacii. Je členkou správní rady Nadace BONA, která se stará o chráněné bydlení pro duševně nemocné a jejich zapojení do běžného života. Ve volném čase ji baví jezdit na koni a číst knihy.
78 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
49.
Hana Černochová
jméno:
Hana Černochová

funkce:
finanční ředitelka společnosti Vítkovice (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Vystudovala národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze, v současnosti působí jako finanční ředitelka a místopředsedkyně představenstva společnosti Vítkovice. Po ukončení studií nastoupila do První brněnské strojírny, kde pracovala jako asistentka finančního ředitele a vedoucí kapitálového hospodaření. V první polovině 90. let založila investiční společnost, jejíž investiční fondy se účastnily kupónové privatizace. Pracovala v pozicích finanční ředitelky ve společnostech ŽS Brno a Agrotec. V roce 2005 přijala nabídku na pozici ekonomické náměstkyně a následně do poloviny roku 2007 byla generální ředitelkou Letiště Praha. V letech 2007 až 2010 pracovala jako ekonomická ředitelka Dopravního podniku města Brna. Její pracovní působení bylo zpravidla spojeno s realizací restrukturalizačních nebo rozvojových projektů. Od prosince 2010 pracuje ve společnosti Vítkovice, nejdříve jako ředitelka pro logistiku a nyní jako finanční ředitelka se zodpovědností za finanční řízení a nákup. Je členkou představenstev a dozorčích rad dceřiných společností skupiny Vítkovice Machinery Group.


77 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
50.
Jitka Dvořáková
jméno:
Jitka Dvořáková

funkce:
obchodní ředitelka Netretail Hoding Group / MALL.cz (oborový žebříček: Obchod a služby)
Obchodní ředitelka Netretail Holding Group, který provozuje internetovou nákupní galerii MALL.cz a další internetové obchody ve střední a východní Evropě, řídí obchod ve všech zemích holdingu. V letošním roce se společnost díky dosud největší transakci na českém internetu stala členem nadnárodní korporace Naspers a bude pokračovat v expanzi. Jitka Dvořáková je absolventkou mezinárodního obchodu na VŠE, deset let působila na různých pozicích ve společnosti Royal Philips Electronics, jako první žena také v pozici generální ředitelky Philips Consumer Electronics pro střední a východní Evropu. Předtím byla deset let generální ředitelkou dceřiné firmy japonské společnosti ITO distrubuující v Česku a na Slovensku značku Panasonic/Technics. Zkušenosti předává mladším generacím jako externí lektorka na VŠE v Praze.
74 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
51.
Jane Townsend
jméno:
Jane Townsend

funkce:
regionální řídící partnerka právních praxí Allen & Overy (oborový žebříček: Právní služby)
Regionální řídící partnerka právních praxí Allen & Overy ve střední a východní Evropě byla v květnu 2010 zvolena do celosvětové rady Allen & Overy. Pracovala na mnoha akvizicích, prodejích, reorganizacích a společných podnicích pro veřejně obchodované i neobchodované společnosti a také na primárních emisích akcií a jiných emisích kapitálových cenných papírů. V České republice pracovala například pro společnost Česká rafinérská a měla
na starost prodej pražské burzy do Vídně. Klienti chválí její schopnosti při poskytování služeb klientům a její podnikatelský přístup. Publikace Chambers 2012 o ní píše: „Dobře zná a má na paměti nejen právní, ale také praktické a taktické aspekty transakce.“
74 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
52.
Jaroslava Haid-Járková
jméno:
Jaroslava Haid-Járková

funkce:
generální ředitelka společnosti Henkel ČR (oborový žebříček: Zpracovatelský průmysl a zemědělství)
Funkci šéfky české pobočky společnosti Henkel převzala Haid-Járková před 4 lety. Na pozici generální ředitelky se vrátila v září loňského roku po mateřské dovolené. Před svým jmenováním získávala 10 let zkušenosti v rámci firemního programu Job Rotation v zahraničí. Zkušenosti sbírala v Henkelu ve Vídni, Düsseldorfu či Záhřebu. Mezi její záliby patří jízda na kolečkových bruslích, pilates a zumba. Má ráda hudbu a volné chvíle nejraději tráví s rodinou a přáteli.
69 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
53.
Daniela Musilová
jméno:
Daniela Musilová

funkce:
ředitelka právního úseku společnosti OHL ŽS (oborový žebříček: Reality, development a stavební společnosti)
Daniela Musilová je od července ředitelkou právního úseku ve společnosti OHL ŽS – multioborové stavební firmě, která působí kromě Česka také například na Slovensku, v Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Maďarsku, Polsku či Ázerbájdžánu. OHL ŽS je součástí mezinárodní španělské stavební a investiční skupiny OHL. Daniela Musilová svou profesní kariéru zahájila po absolvování Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně jako firemní právnička ve společnosti Ringier ČR. Pracovala rovněž pro společnost Skanska, v níž měla možnost proniknout do právní praxe související se stavebním podnikáním. V roce 2001 se připojila k advokátní kanceláři Procházka Randl Kubr (nyní PRK Partners), kde se kromě rozšiřování své praxe v oblasti práva korporací a nemovitostí zaměřila na právo hospodářské soutěže. Na přelomu let 2005 a 2006 absolvovala stáž u významné advokátní kanceláře v Londýně. Od roku 2009 do června letošního roku byla v PRK Partners partnerkou a vedla v Praze pracovní skupinu zaměřenou na nemovitosti.
69 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
54.
Jana Pattynová
jméno:
Jana Pattynová

funkce:
zakládající partnerka advokátní kanceláře Pierstone (oborový žebříček: Právní služby)
Zakládající partnerka advokátní kanceláře Pierstone s pobočkami v Praze, Londýně, Bruselu a Moskvě více než patnáct let zastupuje nadnárodní výrobce softwaru, počítačových her a on-line aplikací, vládní i mezinárodní organizace, multimediální společnosti a pevné i mobilní operátory. V uplynulém roce se podílela například na přípravě multimiliardové aukce na mobilní frekvence 4. generace v České republice. Nezávislá hodnocení právních expertů ji dlouhodobě uvádějí jako přední odbornici na oblast práva technologií, médií a telekomunikací. Během své praxe působila v Londýně, Paříži a Bratislavě a studovala na univerzitách v Londýně a Mnichově. Pravidelně přednáší na odborných konferencích. Jana Pattynová je v osobním životě hrdou maminkou tří synů.
69 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
55.
Dagmar Dubecká
jméno:
Dagmar Dubecká

funkce:
řídící partnerka a jednatelka advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (oborový žebříček: Právní služby)
Dagmar Dubecká je řídící partnerka a jednatelka advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík, která patří mezi nejúspěšnější tuzemské advokátní kanceláře. Mimo jiné kancelář získala letos v Amsterdamu už podruhé ocenění Nejlepší národní právní firma v Česku od prestižní londýnské ratingové společnosti Chambers & Partners. Dagmar Dubecká se specializuje především na poradenství v oblastech fúzí a akvizic, restrukturalizací, práva obchodních společností, soutěžního práva a závazkového práva. Její odbornost a zkušenosti příznivě hodnotí zahraniční právní ratingové publikace, například Legal500 ji a Martina Šolce, jednoho ze zakládajících partnerů kanceláře, označil za „dva z nejlepších M&A právníků v Česku“. Dubecká je členkou České advokátní komory (ČAK), kde zasedá v kárné komisi, a je také členkou Sekce pro právo EU, mezinárodní právo a mezinárodní vztahy. Je také zástupkyní ČAK v Mezinárodní advokátní komoře (IBA). Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, na níž absolvovala i postgraduální doktorské studium. Mezi její koníčky patří golf, lyžování, současná i klasická hudba a cestování.
65 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
56.
Barbora Stejskalová
jméno:
Barbora Stejskalová

funkce:
ředitelka a majitelka firmy Human Garden (oborový žebříček: Telekomunikace a média)
Po devíti letech na pozici výkonné ředitelky HR ve společnosti T-Mobile, na které působila na Slovensku a následně v Česku, se stala ředitelkou a majitelkou konzultační firmy Human Garden. Svou profesní kariéru zahájila v oblasti obchodu ve firmě Johnson & Johnson, poté pracovala ve společnosti GE, kde prošla v rámci HR celou řadou funkcí. Díky Stejskalové se T-Mobilu podařilo získat a udržet opakovaně několik let místo mezi top firmami v oblastech Rovných příležitostí, Zaměstnavatele roku a získat prestižní zařazení v Zaměstnavateli desetiletí. Vystudovala Pedagogickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně, ve studiu pokračovala na MBA při Nottingham Trent University. Stejskalová se intenzivně věnuje novým trendům v oblasti HR a přednáškové činnosti v této oblasti. Je ACC kouč a NLP Master Practitioner. Ve volném čase se věnuje především dětem, chalupaření a cestování.
63 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
57.
Jitka Kafková
jméno:
Jitka Kafková

funkce:
prokuristka a vedoucí oddělení správy majetkových účastí společnosti MVV Energie CZ (oborový žebříček: Energetika a těžba nerostných surovin)
V roce 1998 absolvovala Fakultu stavební na Českém vysokém učení technickém v Praze, rok studia strávila také díky programu Socrates v Edinburghu. Své vzdělání si poté rozšířila při CMC Čelákovice v programu MBA. Odbornou praxi v oblasti energetiky zahájila ve společnosti ČEZ na pozici obchodníka v oddělení zahraničního obchodu. Další zkušenosti nabyla ve společnosti Enetra, kde se věnovala přípravě a vyjednávání strategických smluv či obchodu s elektřinou. V MVV Energie CZ pracuje již od roku 2002, nejprve na pozici energetické manažerky a poté manažerky správy dceřiných účastí. Pozici vedoucí oddělení správy majetkových účastí zastává od roku 2008 a od roku 2012 je prokuristkou společnosti. Mezi její oblíbené sporty patří především volejbal, squash a lyžování. Ráda také cestuje.
58 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
58.
Vlasta Dolanská
jméno:
Vlasta Dolanská

funkce:
výkonná ředitelka Obchodu a distribuce Poštovní spořitelny (oborový žebříček: Finance)
Na svou pozici v Poštovní spořitelně se Vlasta Dolanská vypracovala takzvaně „od píky“, když začala pracovat v regionální pobočce IPB v Táboře a od roku 1992 pak pobočku vedla. Po osmi letech se stala v roce 2000 regionální ředitelkou ČSOB pro střední Čechy a o rok později šéfkou Poštovní spořitelny. Nyní odpovídá kompletně za obchod a distribuci značek Era, Poštovní spořitelna a PaySec. V podstatě „z nuly“ vytvořila síť Era finančních center a elegantně převádí původní Poštovní spořitelnu (primárně založenou na spolupráci s Českou poštou) v moderní, multikanálovou Eru. Dolanská vystudovala VŠE v Praze, obor národohospodářské plánování. V soukromém životě má v současné době největší radost ze své nové role babičky.
57 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
59.
Luďka Hnulíková
jméno:
Luďka Hnulíková

funkce:
ředitelka odboru provozu osobní dopravy společnosti České dráhy (oborový žebříček: Doprava a logistika)
Vystudovala ekonomiku a řízení železniční dopravy na vysoké škole ve slovenské Žilině a s dopravou a logistikou je spojena celá její profesní kariéra. Ve společnosti České dráhy (ČD) pracuje od roku 2006, nejprve jako ředitelka odboru osobní dopravy a přepravy, od roku 2008 na své nynější pozici, přičemž odbor provozu osobní dopravy má na starosti například přípravu jízdních řádů, řízení provozování osobní drážní dopravy, kvalitu a zákaznickou péči nebo přepravní kontrolu. První angažmá si ČD odbyla na přelomu osmdesátých a devadesátých let, pak se do společnosti vrátila také v letech 1997 až 1999. Luďka Hnulíková působila rovněž na manažerských pozicích například ve společnosti Pražská dopravní nebo ČSAD. V letech 2004 až 2010 spolupracovala s ministerstvem dopravy na posuzování projektů VTR. Ve volném čase ji zaměstnává její pes, ráda houbaří, čte, tančí a chodí do divadla.
54 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
60.
Denisa Schulzová
jméno:
Denisa Schulzová

funkce:
ředitelka marketingu a PR FTV Prima (oborový žebříček: Telekomunikace a média)
Denisa Schulzová dosud působila jako ředitelka společnosti R Media, dceřiné firmy vydavatelského domu Economia. Zkušenosti v marketingové komunikaci sbírala například v agentuře Bison & Rose či jako tisková mluvčí a PR manažerka GTS Novera. Marketingový tým FTV Prima vede od června 2008. Na světě si nejvíce váží lidí, kteří se nebojí mít pravdu. Její oblíbenou osobností je její maminka. A největšími koníčky jsou jídlo, víno a vaření.
53 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
61.
Martina Blahová
jméno:
Martina Blahová

funkce:
generální ředitelka Student Agency (oborový žebříček: Doprava a logistika)
Ve svých čtyřiatřiceti letech má pod palcem úspěšnou firmu zahrnující řadu činností od prodeje letenek, zájezdů, studijních pobytů, provoz autobusových linek a nově i vlaků RegioJet. Vystudovala Střední zdravotní školu, studia na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity nedokončila. Dva roky strávila v USA na studijně-pracovním pobytu, po návratu působila v Dušek Tours, později vedla moravské pobočky německé cestovní kanceláře Neckermann. V roce 2009 začala řídit firmu Orbix, sesterskou společnost Student Agency, která se specializuje na služební cesty pro firemní klientelu. O rok později se stala generální ředitelkou celé Student Agency. Je svobodná, mezi koníčky patří práce, cestování a squash.
52 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
62.
Klára Starková
jméno:
Klára Starková

funkce:
členka vedení Generali PPF Holding (oborový žebříček: Finance)
Vystudovala Vídeňskou ekonomickou univerzitu, obor ekonomie obchodu a business administration. Titul MBA získala na US Business School v Praze. Před nástupem do Generali PPF Holdingu pracovala jedenáct let v poradenské společnosti McKinsey & Company, kde začala jako analytik a později byla zvolena partnerkou. Od roku 2007 je členkou výkonného výboru Generali PPF Holdingu, kde je odpovědná za aktivity holdingu v Polsku a na Slovensku, řídí také lidské zdroje a má na starosti rozvoj organizace. Stejně jako jsou velké cíle v její profesi, jsou „velké“ i její koníčky. Má kapitánské zkoušky na jachtu na moři, absolvovala kurz potápění v Egyptě. Tyto sporty ale musí počkat, až jí povyrostou děti a budou je dělat společně s ní. Zatím společně lyžují.
49 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
63.
Věra Výtvarová
jméno:
Věra Výtvarová

funkce:
řídící partnerka PwC Audit (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Věra Výtvarová je od letošního července vedoucí partnerkou auditorských služeb společnosti PwC Česká republika. Rovněž působí v PwC ČR jako vedoucí partnerka služeb pro společnosti v soukromém vlastnictví. V rámci své auditorské praxe se věnuje významným tuzemským i mezinárodním společnostem působícím na českém trhu. V PwC je od roku 1994. Do společnosti nastoupila hned po absolvování Vysoké školy ekonomické v Praze. Partnerkou v oddělení auditorských služeb je od roku 2009. Je členkou Komory auditorů České republiky a Asociace certifikovaných účetních ve Velké Británii (ACCA/FCCA). Věra Výtvarová je vdaná a má dvě děti. Je hrdou mecenáškou Národního divadla.
46 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
64.
Helen Jane Rodwell
jméno:
Helen Jane Rodwell

funkce:
řídící partnerka pražské kanceláře CMS (oborový žebříček: Právní služby)
Řídící partnerka pražské kanceláře CMS je také vedoucí regionálního týmu korporátního práva pro střední a východní Evropu. Již několik let poskytuje právní poradenství při transakcích z oblasti fúzí a akvizic v celém regionu střední a východní Evropy. Prestižní publikace Chambers Europe popisuje Helen jako právničku, která je „velice oddaná svým klientům“, a někoho, kdo „touží nalézt to nejlepší řešení pro všechny zúčastněné strany". V sektoru finančních služeb je v regionu střední a východní Evropy uznávanou osobností zejména v rámci fúzí a akvizic. Mimo jiné poskytovala právní poradenství pro Erste Bank v souvislosti s akvizicemi napříč celým regionem, včetně privatizace České spořitelny. Helen pravidelně poskytuje právní poradenství strategickým i finančním investorům v souvislosti s jejich investiční činností, ať již při tradičních projektech, či v rámci projektů obnovitelných zdrojů energie, včetně privatizací. Za pozornost nepochybně stojí i poradenství při restrukturalizaci a privatizaci 66procentního podílu ve společnosti Slovenské elektrárne o hodnotě 839 milionů eur.
45 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
65.
Lucie Vorlíčková
jméno:
Lucie Vorlíčková

funkce:
partner daňové a auditorské firmy Vorlíčková Partners (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Před 18 lety založila vlastní poradenskou firmu, která dnes patří mezi největší tuzemské společnosti v oblasti daní a auditu a je dvorním poradcem pro německé a rakouské investory. Vorlíčková Partners zaměstnává okolo stovky lidí. Lucie Vorlíčková je členkou stálého vědeckého výboru mezinárodní finanční asociace IFA (International Fiscal Association) a členkou představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory. Vystudovala ekonomii na vysoké škole v německém Würzburgu, o deset let později získala titul Master of Laws v evropském a mezinárodním daňovém právu na Tilburské univerzitě / Katolické univerzitě v Lovani v Belgii. Pátým rokem přednáší předmět mezinárodní zdanění podniků na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.
44 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
66.
Anna Hanáková
jméno:
Anna Hanáková

funkce:
ředitelka divize dopravy a logistiky FTL - First Transport Lines (oborový žebříček: Doprava a logistika)
Ředitelkou divize dopravy a logistiky je již od roku 1999, stejně jako členkou představenstva společnosti FTL - First Transport Lines. Na starost má optimální rozvoj divize v oblasti mezinárodní kamionové dopravy, logistiky a celní deklarace. Pod sebou má 90 zaměstnanců a 40 nákladních vozidel a skladů o kapacitě 3500 paletových míst. Absolventka Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě původně začínala jako programátorka, již ve svém druhém působišti, Bance Haná, se posunula na manažerskou pozici, když pracovala jako vedoucí oddělení rizikových úvěrů. Z banky pak přešla v roce 1999 právě do logistické společnosti FTL - First Transport Lines.
44 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
67.
Viera Kučerová
jméno:
Viera Kučerová

funkce:
partnerka v Daňovém a právním oddělení PwC ČR (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Partnerkou v Daňovém a právním oddělení společnosti PwC Česká republika je od roku 2007. Vede pražskou skupinu daňových odborníků, kteří pomáhají kancelářím PwC ve střední a východní Evropě poskytovat poradenství finančním i strategickým investorům při fúzích a akvizicích. Odpovídá za daňové poradenství u transakcí fondů soukromého kapitálu, především za daňové hloubkové prověrky (due diligence) a daňové strukturování. V PwC pracuje od roku 1994, z toho od roku 2005 v pražské kanceláři. Před příchodem do Prahy působila čtyři roky jako daňová senior manažerka v londýnské kanceláři PwC UK. Viera Kučerová vystudovala ekonomii na univerzitě v Bratislavě. Na Slovensku je držitelkou osvědčení daňového poradce. Je také členkou Asociace certifikovaných účetních (ACCA) ve Velké Británii. Volný čas věnuje zejména dvouletému synu Maxovi, kterého s partnerem vychovávají. V létě vyrážejí na golf, v zimě na lyže.
40 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
68.
Martina Mannová
jméno:
Martina Mannová

funkce:
ředitelka Projektové kanceláře společnosti České dráhy (oborový žebříček: Doprava a logistika)
Vystudovala fyzikální chemii a před dvaceti lety začínala jako vědecká pracovnice na Univerzitě Martina Luthera v Halle, kde studovala a poté získala doktorát. Po ukončení studií v Halle pracovala ve farmaceutickém výzkumu na Institutu fyzikální chemie. Pak se rozhodla vrátit do Česka, kde se stala asistentkou obchodního ředitele ve společnosti A.S.A. V roce 1996 získala místo konzultantky mezinárodní poradenské společnosti Roland Berger Strategy Consultants, kde se vypracovala až do vedení společnosti. Před necelými třemi lety přešla do Českých drah, kde dnes působí jako koordinátorka projektů a projektová manažerka, která mimo jiné připravuje podklady pro strategii firmy a skupiny ČD. Má dvě děti.
38 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
69.
Libuše Šmuclerová
jméno:
Libuše Šmuclerová

funkce:
generální ředitelka společnosti Ringier Axel Springer CZ (oborový žebříček: Telekomunikace a média)
Šéfka společnosti Ringier, jednoho z největších vydavatelství v zemi, má na starost i vedení podniku Axel Springer Praha. Z těchto dvou společností se loni oficiálně stala jedna a i v rámci ní patří česká pobočka mezi nejúspěšnější. Vydává tituly, jako jsou Blesk, Aha! nebo Reflex. Od loňského roku Libuše Šmuclerová odpovídá také za firemní tiskárny v Praze a Ostravě, které dosud fungovaly nezávisle. Podle těch, kdo její práci znají, je jednou z nejpevnějších a výkonově orientovaných manažerek v Česku. Vystudovaná novinářka pracovala jedenáct let v TV Nova, kde zastávala funkci programové a výkonné ředitelky. Byla také jednatelkou společnosti CET 21. Po svém odchodu z televize šéfovala klinice Asklepion, kterou založila v roce 2004 s manželem Romanem Šmuclerem. Ráda cestuje a jezdí na kole.
38 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
70.
Jitka Schmiedová
jméno:
Jitka Schmiedová

funkce:
viceprezidentka pro lidské zdroje společnosti Vodafone ČR (oborový žebříček: Telekomunikace a média)
Pracuje v oblasti personalistiky již od roku 1998. Do Vodafonu přišla přesně před rokem z pozice ředitelky pro lidské zdroje České spořitelny. Stejnou funkci zastávala mimo jiné i ve Všeobecné zdravotní pojišťovně České republiky. Personalistiku si poprvé vyzkoušela ve společnosti Norsk Hydro, kde pracovala od roku 1991, nebo v jedné z prvních továren na autodíly Mitsubishi Electric v Česku. Jitka Schmiedová je také členkou řídícího výboru občanského sdružení Český klub absolventů IVLP (International Visitors Leadership Program). Působí také jako mentorka v prvním českém mentoringovém programu pro ženy, který před lety založila Muriel Anton. Svůj volný čas dělí mezi klasickou hudbu, dům a zahradu, sport a turistiku.
37 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
71.
Marie Martinková
jméno:
Marie Martinková

funkce:
výkonná ředitelka útvaru Řízení lidských zdrojů ČSOB (oborový žebříček: Finance)
Od srpna loňského roku vede útvar Řízení lidských zdrojů v ČSOB, který se stará o více než šest a půl tisíce zaměstnanců jedné z největších bank v tuzemsku. Do této funkce nastoupila po sedmiletém působení v ING, kde jako ředitelka lidských zdrojů a členka výkonné rady pro Česko a Slovensko odpovídala za kompletní personální agendu. Vystudovala překladatelství a tlumočnictví na Karlově univerzitě a později získala ještě titul MBA v nizozemském Utrechtu. Téměř veškerý volný čas tráví s manželem a dvěma dětmi. Ráda jezdí na koni a občas si i zastřílí z luku.
37 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
72.
Olga Humlová
jméno:
Olga Humlová

funkce:
partnerka společnosti Salans (oborový žebříček: Právní služby)
Je partnerkou pražské kanceláře Salans a vedoucí týmů pro oblast nemovitostí, bankovnictví a financování pražské a bratislavské kanceláře. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde získala titul doktorky práv. Absolvovala postgraduální studium na univerzitě v Heidelbergu, kde v roce 1992 získala titul LL.M. Posléze se věnovala studiu ústavního práva a veřejných financí na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a získala titul CSc. V roce 1997 byla jmenována soudní tlumočnicí jazyka německého. Olga Humlová se specializuje na právo nemovitostí, oblast úvěrování včetně zajišťování závazků a projektového financování, insolvenci a sporovou agendu. Aktivně se také podílí na činnosti legislativní skupiny Asociace pro rozvoj podnikání v oblasti nemovitostí. Je členkou České advokátní komory a Slovenské advokátní komory. Je rovněž zapsána na seznamu zahraničních právníků Law Society of England and Wales a dále je uvedena na seznamu rozhodců rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky, seznamu rozhodců u Mezinárodního rozhodčího soudu ve Vídni a Slovenské bankovní asociace pro spory v hodnotě nad 500 000 eur.
36 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
73.
Milana Chamberlain
jméno:
Milana Chamberlain

funkce:
vedoucí partnerka advokátní kanceláře Norton (oborový žebříček: Právní služby)
Advokátka se zaměřením na corporate finance a vedoucí partnerka pražské pobočky Norton Rose absolvovala Vysokou školu ekonomickou v Praze a poté vystudovala a praktikovala právo v Norton Rose ve Velké Británii. Specializuje se na přeshraniční fúze a akvizice, joint ventures na trzích střední a východní Evropy a veřejné zakázky. Je kvalifikovanou anglickou právničkou s více než 15 lety pracovních zkušeností v České republice. Její znalosti anglického práva a jeho transpozice do českého práva jsou na českém trhu ojedinělé a velmi ceněné jejími klienty. V oblastech, na které se Norton Rose zaměřuje, je Milana vítaným řečníkem na mnoha domácích i mezinárodních akcích. Mimo jiné přednášela na Evropském bankovním a finančním fóru a také na Pan-evropském PPP fóru v Praze. Byla členkou expertní skupiny Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zabývající se veřejnou podporou. Je členkou Law Society in England and Wales a jako evropský advokát je zapsána u České advokátní komory.
36 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
74.
Renáta Kodadová
jméno:
Renáta Kodadová

funkce:
ředitelka pobočky ING Real Estate Development Hungary (oborový žebříček: Reality, development a stavební společnosti)
V roce 2003 ukončila studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Již při studiích pracovala v oboru komerčních realit, ve společnostech DTZ a později v rámci švédské developerské společnosti Skanska Property. Od roku 2004 pracuje ve společnosti ING Real Estate, věnuje se komerčním projektům společnosti v České republice i zahraničí. Aktuálně působí jako ředitelka maďarské pobočky společnosti v Budapešti. Mezi zájmy a zároveň i oblasti, které se snaží podporovat, patří oblast klasické hudby, opery, ale také ochrany zvířat. Velkou radostí je každoročně dobrodružné cestování po Africe.
34 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
75.
Helena Veverková
jméno:
Helena Veverková

funkce:
poradkyně generálního ředitele společnosti Czech Coal (oborový žebříček: Energetika a těžba nerostných surovin)
Helena Veverková pracuje celý život v těžebním průmyslu. Po studiích na ostravské Vysoké škole báňské začínala jako konstruktérka v podniku Báňské projekty Teplice, poté dlouhá léta působila v různých manažerských pozicích ve Výzkumném ústavu pro hnědé uhlí v Mostě, do roku 2004 ústav řídila a byla i předsedkyní představenstva. V letech 2004 až 2008 působila ve firmách Appian Group a Mostecká uhelná. V roce 2008 nastoupila do vedení Czech Coal, je místopředsedkyní dozorčí rady společností a poradkyní generálního ředitele. Veverková je zároveň činná v mnoha profesních organizacích, je například místopředsedkyní předsednictva Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje, předsedkyně Hospodářské a sociální rady Mostecka či senátorkou asociace strojních inženýrů. Přednáší na mezinárodních i tuzemských konferencích, je autorkou řady odborných publikací a učebních textů. V roce 2006 získala Cenu města Mostu za dlouholetý odborný přístup a přínos v oblasti revitalizace a rozvoje mosteckého regionu.
34 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
76.
Veronika Přikrylová
jméno:
Veronika Přikrylová

funkce:
generální ředitelka pro rozvoj obchodu a služeb Microsoft Kazachstán (oborový žebříček: IT a technologie)
Po šesti letech se 1. listopadu vrací do Kazachstánu, aby pomohla akcelerovat rozvoj obchodu a nových služeb, včetně oblasti cloudových technologií. Posledních pět let zastávala pozici generální ředitelky pro rozvoj trhů v oblasti střední a východní Evropy a byla přímo odpovědná za podporu prodeje a služeb v 15 zemích, kde firma Microsoft otevírala nové pobočky nebo působila nepřímo. Ve společnosti Microsoft pracuje od roku 1996. V letech 2006 až 2007 řídila obchodní a marketingové aktivity v Estonsku, Litvě, Lotyšsku a Kazachstánu. V letech 2003 až 2006 působila v roli obchodní a marketingové ředitelky českého a slovenského zastoupení společnosti Microsoft. V letech 2002 a 2004 Veronika Přikrylová získala prestižní ocenění Lady Pro, které uděluje panevropská společnost pro vědu, vzdělávání a vědeckotechnickou spolupráci Comenius. Vystudovala strojní inženýrství na Vysokém učení technickém v Brně. Ve volném čase se ráda věnuje námořnímu jachtingu, lyžování a zdokonaluje se v tenise.
34 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
77.
Dana Trezziová
jméno:
Dana Trezziová

funkce:
partnerka BDO Tax (oborový žebříček: Poradenství a audit)
Od roku 1991 pracuje v daňové oblasti, čtrnáct let působila v poradenských společnostech „velké čtyřky“ - od roku 1998 do roku 2005 vždy jako vedoucí partner daňového oddělení jedné z nich. V letech 2005 až 2007 byla náměstkyní ministra financí, odpovídala za řízení odborů ministerstva v oblasti legislativy přímých a nepřímých daní, cel a účetnictví a řídila více než 23 000 pracovníků české daňové a celní správy. Je jedním ze zakládajících členů Komory daňových poradců ČR. Po dva roky byla členkou byra Výboru pro fiskální záležitosti při OECD. Přednášela na desítkách významných mezinárodních a místních konferencích. Pravidelně publikuje v zahraničních a českých odborných periodikách. Od roku 2012 vyučuje na VŠE v Praze. Od roku 1995 je soudní znalkyní v oboru ekonomika.
34 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
78.
Andrea Ferancová-Bartoňová
jméno:
Andrea Ferancová-Bartoňová

funkce:
partnerka společnosti Wood & Co. (oborový žebříček: Finance)
Už šestnáct let pracuje pro českou pobočku Wood & Company, která dnes obchoduje na akciových trzích v Praze, Varšavě, Frankfurtu a například i v Dubaji. Dnes Andrea Ferancová šéfuje kapitálovým obchodům. Ona i její společníci postupně rozšířili aktivity společnosti do devíti zemí střední a jihovýchodní Evropy a v současnosti se jim daří výrazně zvyšovat podíl na polském, maďarském a rumunském kapitálovém trhu. Snaží se dále rozvíjet firmu a vyrovnat se s nástrahami finančních krizí, které její byznys zásadně ovlivňují. Přitom se stará o dvě malé děti, kvůli nimž práci pro firmu prakticky nepřerušila, a působí například ve správní radě pro Nadaci Charty 77.
34 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
79.
Vladimíra Glatzová
jméno:
Vladimíra Glatzová

funkce:
zakládající partnerka Glatzová & Co. (oborový žebříček: Právní služby)
Její renomovaná právnická kancelář Glatzová & Co. funguje úspěšně již 18 let. V posledních letech ji mezinárodní ratingové agentury stabilně hodnotí jako nejlepší českou advokátní kancelář. Glatzová je členkou představenstva České advokátní komory a zástupcem Česka v Radě Evropského fóra v Mezinárodním sdružení advokátů. Věnuje se charitě, zejména podpoře dětí bez zázemí, spolupracuje s Nadačním fondem proti korupci Karla Janečka. Ráda cestuje, hraje divadlo a jejím heslem je: Všechno jde, když se chce. Její názory si můžete přečíst na webu IHNED.cz v sekci HNDialog, kde má svůj vlastní blog.
34 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
80.
Dana Drábová
jméno:
Dana Drábová

funkce:
předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost ČR
Jaderná fyzička Dana Drábová je bez nadsázky tváří jaderné energetiky v Česku. Už od roku 1999 vede Státní úřad pro jadernou bezpečnost ČR, v médiích často obhajuje tento druh výroby elektrické energie a vysvětluje některé problematické otázky laické veřejnosti. Drábová vystudovala gymnázium v Říčanech, poté se věnovala jaderné fyzice na ČVUT, titul inženýrky získala v oboru Dozimetrie a aplikace ionizujícího záření. Mezi lety 1985 až 1995 pracovala v Institutu hygieny a epidemiologie (později Státní zdravotní ústav), kde se mimo jiné věnovala studiu ionizujícího záření a jeho negativním účinkům. Poté vystřídala několik vědoucích funkcí ve svém oboru – například od roku 1996 vedla tři roky byla ředitelkou Státního ústavu radiační ochrany. Dana Drábová je také komunální političkou, v současnosti působí jako místostarostka středočeských Pyšel.
0 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
81.
Meda Mládková
jméno:
Meda Mládková

funkce:
mecenáška umění
Nejvýznamnější stopou Medy Mládkové v dnešní Praze je Museum Kampa. Projekt umístěný v budově Sovových mlýnů na břehu Vltavy vznikl v roce 2003 právě z iniciativy této mecenášky a sběratelky umění. Věnovala mu své cenné sbírky českých i evropských umělců – například kolekci malíře Františka Kupky. Meda Mládková se narodila v Zákupech, její maminka byla Němka, otec český vlastenec. Po válce odešla do Švýcarska, kde vystudovala ekonomii. Po komunistickém puči v roce 1948 se rozhodla zůstat v exilu. Mládková později na pařížské Sorboně vystudovala dějiny umění. Ve Francii se také seznámila se svým pozdějším manželem Janem Mládkem, s nímž se rozhodla odejít do Spojených států. Spolu vytvořili rozsáhlou uměleckou sbírku a všemožně podporovali české tvůrce. Mládková například založila první československé exilové vydavatelství Edition Sokolova, v němž vydávala díla novináře Ferdinanda Peroutky či básníka Ivana Blatného. Po smrti manžela se v roce 1989 vrátila do Československa.
0 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
82.
Lenka Bradáčová
jméno:
Lenka Bradáčová

funkce:
šéfka Vrchního státního zastupitelství v Praze a prezidentka Unie státních zástupců ČR
Šéfkou Vrchního zastupitelství v Praze je Lenka Bradáčová od konce července. Za velkého mediálního zájmu nahradila na jedné z nejsledovanějších justičních pozic kritizovaného Vlastimila Rampulu. Devětatřicetiletá právnička dohlíží na nejsledovanější kauzy v Česku – dozorovala mimo jiné první fázi stíhání bývalého hejtmana Davida Ratha. Bradáčová se narodila v Roudnici nad Labem, kde také vystudovala gymnázium. Po absolvování pražské právnické fakulty začala kariéru státní zástupkyně v Litoměřicích. V roce 2003 odešla do Ústí nad Labem, kde nastoupila na pozici náměstkyně krajského státního zástupce. Na starosti tam měla mimo jiné nedávný případ zastřelení romského útočníka v Tanvaldu či vraždu Honzíka Rokose, kterého zabila vlastní matka s přítelem.
0 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
83.
Blanka Říhová
jméno:
Blanka Říhová

funkce:
imunoložka Mikrobiologického ústavu AV ČR
Nedávné životní jubileum imunoložky Blanky Říhově využili její kolegové z Akademie věd ČR k tomu, aby ji udělili nejvyšší oceněním této společnosti. Za celoživotní dílo ji letos v listopadu dali čestnou medaili. Profesorka Říhová patří mezi přední české výzkumníky, ve své práci se zasloužila zejména o rozvoj léčby rakoviny. Z jejích laboratoří vzešly díky mnoha pokusům léky, které pomáhají zamezovat bujení zhoubných nádorů. Věnuje se přesnému zacílení terapie a léčby. Blanka Říhová pochází z Prahy, v metropoli také vystudovala přírodovědeckou fakultu. V Akademie věd ČR působí jako pracovnice Mikrobiologického ústavu od roku 1964. Klíčový pro její kariéru je obor imunologie, v němž se nejprve v roce 1993 stala docentkou a za dalších osm let získala profesuru. Říhová je autorkou mnoha publikací a za svoji práci získala řadu ocenění, získala například cenu Česká hlava.
0 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT
84.
Miroslava Němcová
jméno:
Miroslava Němcová

funkce:
předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
Dlouholetá politička ODS dosáhla na dosud nejvýznamnější pozici před dvěma lety. Po posledních sněmovních volbách ji poslanci zvolili předsedkyní dolní parlamentní komory. Občanští demokraté si dokonce přáli, aby se Němcová ucházela o prezidentskou funkci, ta však kandidaturu odmítla. Pochází ze Žďáru nad Sázavou, kde dodnes žije, byť kvůli práci přes týden většinou pobývá v Praze. Vystudovala Střední zemědělskou a technickou školu v Havlíčkově Brodě, po maturitě nastoupila jako odborná referentka v Českém statistickém úřadu, kde pracovala dvacet let – až do roku 1992. V té době se Němcová rozhodla zkusit podnikání, otevřela si knihkupectví. Tento obor jí úspěch nepřinesl, postupovala však v hierarchii ODS, kam v roce 1992 vstoupila. Od roku 1998 je nepřetržitě poslankyní za tuto stranu, v současnosti je i její místopředsedkyní. Miroslava Němcová je vdaná a má jednoho syna.
0 hlasů
VÍCE INFORMACÍ ZAVŘÍT